Alsancak güvencesİ

"Stat yıkılacak, AVM yapılacak" iddiaları üzerine yazılı açıklama yapan bakanlık, "Tamamen can ve mal güvenliği sebebiyle kapatılan Alsancak Stadyumu'nun yeri spor alanı olarak kalacaktır" garantisini verdi

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Gençlik ve Spor Bakanlığı, kapatılan Alsancak Stadı ile ilgili son dönemde ortaya atılan "Stat yıkılacak, yerine AVM yapılacak" iddialarına son noktayı koydu. Bakanlık İzmir Alsancak Stadyumu'nun uzmanların can güvenliği tehdidi ve güçlendirilmesinin ekonomik olmayacağı yönündeki raporu üzerine kapatıldığını ve gelişmelerin yakinen takip edildiğini bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada, "Bu şartlarda statta faaliyetin sürdürülmesi imkansız" denilerek şu bilgilere yer verildi: "Bilindiği gibi İzmir Spor Güvenlik Kurulu, uzmanların raporu sonrasında, 2014-2015 sezonundaki futbol maçlarının mevcut şartlarda Alsancak Stadyumu'nda oynanmaması kararını almıştır. Raporda, can ve mal güvenliği açısından stadın performansının mutlak surette ortadan kalktığı vurgulanmıştır. Gereken neyse yapılacak ve Alsancak Stadyumu'nun yeri de spor alanı olarak kalacaktır. Gerek Alsancak Stadyumu'na ilişkin gelişmeler olsun, gerek İzmir'de ya da ülkemizin herhangi bir yerinde yapılacak stadyum ve tesislerimiz olsun tüm süreçler kamuoyuyla bakanlığımız tarafından doğru ve hızlı bir şekilde paylaşılacaktır."

KULÜPLER VALİ İLE BULUŞUYOR
İzmir sancak Stadı'nın depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılması sonrası İzmir'deki önde gelen futbol kulüpleri, İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) önderliğinde bir araya gelerek Vali Mustafa Toprak'tan konuyla ilgili randevu talep etme kararı aldı. Altay, Altınordu, Göztepe ve Karşıyaka kulüplerinin temsilcilerin katıldığı zirvede, Alsancak Stadı'nın kapatılması kararının gözden geçirilmesi gerektiği görüşünde uzlaşıldı. İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, "Sorunu çözmek için hep birlikte hareket ederek, yol almamız gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alsancak güvencesİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN