"İzmirli bir bakan bizi onurlandırır"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan adayı gösterilmesine destek vermek için basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Delican, "Kabinede bir İzmirli bakan olması bize onur verir" dedi

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21 Ağustos'ta Başbakan adayı olarak gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na İzmir il yönetiminden destek açıklaması geldi. Basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Bülent Delican, "Toplam 59 büyük kongre delegesiyle birlikte 27 Ağustos'ta Ankara'da olacağız. Partimiz, bu kongre ile yeni genel başkanını seçecek. Yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı yolda hızla ilerliyoruz. Milletvekillerimiz, il yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile Ankara'ya giderek yeni Türkiye diyeceğiz. AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Ülkemiz kriz içinde iken yolsuzluklara, yoksulluklara mahkum oldu. Bu zamana kadar 'gerçekleştirilemez' denilenleri yaptık" dedi.

"ÜLKEMİZ YÜKSELECEK"
AK Parti olarak demokrasinin önündeki engelleri kaldırdıklarını belirten Bülent Delican, sözlerini şöyle sürdürdü; "Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreci ile kardeşliğimiz pekişti. Türkiye her alanda mazlumların yanındadır. 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu. Milletimizin gücüne dayanarak birçok kumpası bozduk. Milletimizin bize verdiği emaneti yere düşürmedik. Davamız dünyada saygın bir Türkiye oluşturmaktır. Bütün gücümüz ve çalışmamız ile gayretle yürüyoruz. Partimiz sıradan bir parti değildir. Ben demeden 'biz' diyenlerin, partimiz demeden 'milletimiz' diyenlerin partisidir. İşte bu yüzden milletimiz 2002'den beri her seçimde destek vermiştir. Türkiye bu yeni dönemde daha da yükseklere çıkacak." Başkan Bülent Delican, bir gazetecinin, "İzmirli bakan bekliyor musunuz? sorusuna ise, "Davutoğlu başkanlığında oluşturulacak yeni kabinede İzmir'den bakan beklediklerini söyledi. Delican, "Ben de liste yaptım. Öyle istekle olmuyor. Herkes listesini kendisi yapar. İzmir'den kabinede bakan olması bize onur verir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmirli bir bakan bizi onurlandırır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN