Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş'te susuz yaz

İzmir'in Ödemiş ilçesindeki Üç Eylül Mahallesi'nde sık sık meydana gelen su kesintileri bıktırdı. Vatandaşlar çareyi arazilerdeki kuyularından su almakta buldu

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Ödemiş'teki bazı mahallelerde adeta "susuz yaz" yaşanıyor. Süleyman Demirel ve Zafer Mahallelerinin ardından sıkıntı güneyderki mahallelere de sıçradı.Üç Eylül Mahallesi sakinleri akşam saatlerinde eve geldiklerinde musluktan su değil hava geldiğini dile getirerek, İZSU'dan çözüm beklediklerini söylediler. Mahallenin çevresindeki tarlaların kuyularından su alıp kovayla ve bidonlarla evlere taşımaya başladıklarını söyleyen vatandaşlar, "Üç Eylül Mahallesi'ne bile su ulaşmıyorsa, Ödemiş'i çok daha zor günler bekliyor" dediler. Muhtar Bekir Uşaklı, "Mahallemizde ağırlıklı olarak işçi kesimi yaşıyor, akşamları işten eve geldiklerinde haliyle duş almaları gerekiyor. Su ya akmıyor ya da çok yetersiz akıyor. İnsanımız isyan noktasına geldi. Bizim mahallemiz diğer mahallelere göre rakım olarak daha düşük bir konumda olmasına karşın su ulaşmamaya başladı. İkinci, üçüncü, dördüncü katlara zaten su çıkmıyor. Yerel seçim sonrası suyla ilgili sıkıntı giderek artış gösterdi. İZSU'nun kuyu açması için yer tahsisi yapıldığını öğrendik. Ama kuyu açıldı mı, açılmadı mı bilmiyoruz. Bir açıklama yapan, bilgi veren yok. Aylardır İZSU kuyu açacak diye bekliyoruz. Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'nun gerekli müdahaleyi yapmasını istiyoruz. İZSU veznelerine para akarken, musluklardan da su akmasını istiyoruz" diye konuştu.

ARAZİDEN TAŞIYORLAR
Çevredeki tarım arazilerinden su taşımaya başladıklarını söyleyen Uşaklı, "21. yüzyılda kovayla su taşımaya başladık. Yaşlı vatandaşlarımın evlerine bidonla, kovayla su taşımaya başladım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te susuz yaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN