Beyaz Kırlangıçlar trafiğe iniyor!

İzmir'de trafik sorununun çözülmesine yönelik çalışmalar kapsamında Beyaz Kırlangıç Projesi hayata geçiriliyor. 3 gün sonra şehrin caddelerinde bisikletli trafik polisleri görülmeye başlanacak

Giriş Tarihi: 1.9.2014
Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı yapan İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya kentte bir ilke imza atıyor. İzmir'in trafik sorununu çözmekte kararlı olan Uzunkaya Beyaz Kırlangıç adlı projeyi hayata geçiriyor. Beyaz Kırlangıç adlı bisikletli trafik polisleri 3 gün sonra göreve başlıyor. İzmir'de bundan sonra 12 timden oluşan bisikletli trafik polisleri denetim yapacak. Perşembe günü törenle projenin tanıtımı yapılacak İzmir "Beyaz Kırlangıç" projesinin Bursa'dan sonra uygulandığı ikinci kent olacak.

KUTAY'LA BAŞLADI

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı yapan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya kentin trafik sorununu çözebilmek için ilk iş olarak Bursa'daki ekibinden olan Süleyman Kutay'ı Trafikten Sorumlu yardımcısı olarak göreve başlattı. Trafiğin yüksek lisans eğitimini alan ve gelir gelmez de kentin röntgenini çekerek trafikle ilgili sorunları kitaplaştıran Kutay, kitabın mürekkebi kurumadan Uzunkaya'nın talimatıyla "Beyaz Kırlangıç" projesini hayata geçiriyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün 'Kırlangıç' adını verdiği polisler, mavi çizgili bisiklet yollarını kullanacak. 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında eğitim alan beyaz kırlangıçlar ilk etapta 12 timden oluşacak. İlerleyen Başlarında kask da takacak olan beyaz kırlangıçlar önümüzdeki günlerde bisiklet sürücüllerine temel trafik ve güvenlik bisiklet sürüşü konularında eğitim de verecek. Projeyle bisikletin kentte yaygınlaşması sağlanacak. Ayrıca hızlı müdahalede imkanı olacak.

DUYMER BAYİLERİ Antalya'DA TOPLANDI
Duymer İşitme Cihazları Merkezinin Türkiye genelindeki 80 bayisi Antalya Rixos Oteldeki eğitim toplantısında bir araya geldi. Danimarka malı Nano teknoloji ile üretilen İnterton İşitme Cihazlarının Türkiye'deki tek distribütörü olan Duymer İşitme Cihazları Merkezi tüm Türkiye'de 80 bayi ve 20 şube ile hizmet veriyor.

İZMİR'DE HOŞGÖRÜ BAYRAMI YAPILACAK
İnançlara hoşgörüsüyle tanınan İzmir'de, etkinlikler nedeniyle esnaf bayram edecek. Farklı dinlere mensup, din adamlarını buluşturan programı hazırlayan ve Basmane Aya Vukla Kilisesi'nde 92 yıl sonra düzenlenen ilk ayini yöneten Papaz Kyrillos'a göre, İzmir'deki Ortodoks Bayramı'nda dünyaya barış mesajı verilerek, en büyük kazanç insanlığa yazılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Kırlangıçlar trafiğe iniyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN