Bubi tuzaklı park

Giriş Tarihi: 4.9.2014

İzmir'in Buca ilçesindeki parkın 3 haftadır aydınlatma lambalarının çalışmamasına tepki gösteren vatandaşlar, "Sökülen bir oyuncağın da vidaları açıkta duruyor. Belediye acilen önlem almalı" dedi

İzmir'in Buca ilçesindeki parkta 3 haftadır aydınlatma ışıkları çalışmıyor. Karanlığa gömülen parkta bir başka tehlike de daha önce sökülen bir oyuncağın vidalarının açıkta duruyor olması. Çocuklar için büyük bir tehlike olan vidaların kesilmesini ya da sökülmesini isteyen vatandaşlar, "Çocuklarımız karanlıkta oyuncaklara biniyor. Başlarına bir şey gelmesinden korkuyoruz. Aydınlatma lambalarının onarılmasını istiyoruz. 3 haftadır değişen bir şey yok" dedi. Buca Çamlık Mahallesi 829/3 sokak ile 840 sokağın kesiştiği sokakta bulunan parkta 3 haftadır aydınlatma lambaları çalışmıyor. Karanlıkta oyun oynamak zorunda kalan çocuklar parkın zemininde iki farklı yerde bulunan demir vidalar nedeniyle de büyük bir tehlike yaşıyor. Çocukların vidalara takılıp yaralanmasından korktuklarını anlatan vatandaşlar, "Vidalar adeta bubi tuzağı gibi. Bu vidaların bulunduğu iki alanda daha önce oyuncaklar vardı. Oyuncaklar kırılınca belediye görevlileri tarafından sökülüp götürüldü. Fakat geriye zemindeki vidalar kaldı. Çocuklar parkta koştururken vidalara takılıp düşebiliyor. Birileri yaralanmadan bu vidalar ya sökülsün ya da kesilsin" dedi.

TEHLİKE SAÇIYOR
Çocukların parkta oyuncaklara karanlıkta bindiklerini belirten çevre sakinleri, "Buca Belediyesi'nin bir an önce parktaki aydınlatma ışıklarını onarmasını istiyoruz. Karanlıkta park çok tehlikeli oluyor. Aklımız hep çocuklarımızda. Böyle giderse gece karanlık olması nedeniyle park, balicilerin ve uyuşturucu kullananların uğrak yeri haline gelecek. Bir an önce sorunun çözülmesini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bubi tuzaklı park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN