Yarım elma, gönül alma

İzmir 1. Sanayi Sitesi'nde seyyar köftecilik yapan Vural Günal, 170 bin dolarlık borç yüzünden puan silme tehlikesi yaşayan Altay'a, kredi çekerek 1000 liralık yardım yaptı

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Büyük Altay'a, küçük ama anlamlı destek... 2008 yılında formasını giyen Tiago Bezerra'nın, ödenmeyen kiralama bedeli yüzünden Brezilya'nın Gama kulübü tarafından mahkemeye verilen ve faiziyle 170 bin doları bulan borcu pazartesi gününe kadar ödemezse FIFA'dan puan silme cezası alacak olan siyahbeyazlılara, dün tüm camiaya örnek olacak bir yardım geldi.

Şimdi birlik zamanı
İzmir 1. Sanayi Sitesi'nde, seyyar bir tezgahta köfte ve kokoreç satarak geçinen Vural Günal, taraftarların "Altay'a eksi 6 puan cezası verilmesini önlemek" amaçıyla başlattıkları destek kampanyasına bin lirayla katıldı. İçindeki Altay sevgisini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini belirten ve kampanyaya yaptığı bin liralık katkı için bankadan kredi çektiğini söyleyen Vural Günal, "Elimden gelse daha büyük katkı yapmak isterim. Ama benim güçüm bu kadarına yetiyor. Kulübümüz son yılların en zor günlerini yaşıyor. Büyük Altaylılar bu süreç içinde güçü yettiğince kulübüne sahip çıkmalı. Benim güçüm belli umarım camiamızdaki zenginler bu davaya, kampanyaya destek olur ve sahip çıkar. Kimse unutmasın 1914 doğan başka Büyük Altay yok" diye konuştu. Altay Başkanı Aslan Savaşan, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, herkesi desteğe çağırdı. Savaşan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Büyük Altay'ımız, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günler yaşamaktadır. Yönetim Kurulumuz seçildiği günden bugüne geçmiş dönemlerden günümüze kalan kulüp lisans borcu, transfer yasağı borcu ve bunun benzeri bir çok kalem borcu kapatarak kulübümüz için önemli icraatları gerçekleştirmiştir. Büyük Altay'ımızı özlenen ve layık olduğu günlere taşımanın tek yolu camiamızın kenetlenmesidir. Bu amaçla açılan kampanyaya öncülük eden; Murat Bolatkıran, Erdoğan Tözge ve Ekrem Canerler'e teşekkür ederiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarım elma, gönül alma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN