Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yap o zaman

Giriş Tarihi: 8.9.2014

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, "Gel araziyi verelim, istediğin stadı yap!" mesajı gönderdi

İzmir'de gündemin en önemli maddelerinden biri olan stat tartışmalarıyla ilgili AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül'den, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na önemli bir çağrı geldi. Şengül, her fırsatta "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Örnekköy'de kendisine tahsisli araziyi versin, buraya 25 bin kişilik stadı ben yapayım. Mülkiyet de yine sizde kalsın" diyen Kocaoğlu'na, "Tamam, gerçekten yapmak istiyorsan gel bakanlığa resmen başvur. Elinden tutan mı var? Biz de sana gerekli kolaylığı gösterelim. Bu arazinin sana verilmesi için ön ayak olalım. Ama yapmayacaksan da artık konuşma. Herşey lafla olmuyor" dedi.

MALİYETİ ÜÇ KAT FAZLA
Şengül, "Başvursa bile bunu formalite icabı yapar. Sadece konuşuyor. Oraya öyle bir stat inşa etmenin önemli bir maliyeti var. Yapacağım derse vatandaşa bunun hesabını vermesi lazım. Çünkü, orası dere yatağı. Normal, sorunsuz bir yerde 10 liraya mal olacak bir stad orada 30 liraya mal oluyor. Tam 3 katı. Bu maliyetin altına girerim diyorsa da gelsin başvurusunu yapsın. Biz kendisine ön ayak olmaya hazırız" diye konuştu.

"RUHSATI BAKANLIKTAN ALINIR"
15 bin kişilik Göztepe Stadı'nın mevcut Gürsel Aksel Stadı'nın olduğu yere değil Uzundere'de daha büyük bir şekilde yapılması için Bakanlık, TOKİ ve kulübün görüşmelerinin Ankara'da sürdüğünü dile getiren Şengül, "Bu görüşmeler önümüzdeki hafta bir sonuca kavuşacak. Şimdilik olumlu gözüküyor ama değerlendirme sürüyor" dedi. Yine 15 bin kişilik olacak Karşıyaka Stadı için ise, herhangi bir alternatif yer üzerinde durulmadığını dile getiren Şengül, şunları söyledi:

"ALSANCAK'A DA BAKACAĞIZ"
"Karşıyaka'daki stad Yalı'daki yerinde yapılacak. Eğer belediyeler inşaat için ruhsat vermezse, gerekli izin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınarak yola devam edilecek. Kocaoğlu da, Örnekköy'ü istiyorsa gelsin başvursun. Kuzey ve Güney'deki statları bir çözelim sonra depreme dayanıksız olduğu için kapatılan Alsancak Stadı'na bakacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yap o zaman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN