Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyİ kİ varsın İzmİr!

İzmir'in kurtuluşunun 92. yıldönümü büyük bir coşku ile kutlandı. Coşkunun tek yürek yaşandığı etkinliklerde AK Parti ve CHP, kol kola Cumhuriyet Meydanı'nda yürüdü

Giriş Tarihi: 10.9.2014
İzmir'in işgalden kurtuluşunun 92. yıldönümü kutlamaları İzmir'in çeşitli ilçelerinde yapılan etkinliklerle kutlandı. Konak Meydanı'nda temsili bayrak töreninde, İzmir'in kurtuluşunu canlandıran süvari birlikleri Vilayet önüne geldi ve Yüzbaşı Şerafettin'i canlandıran bir asker Hükümet Konağı'na Türk bayrağını çekti. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, süvari birliklerinin komutanına plaket takdim etti. Konak Meydanı'ndaki bayrak töreninin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda resmi kutlama töreni gerçekleştirildi. İzmir'in kurtuluşunun 92. yıldönümü Zafer Yürüyüşü'yle başladı. Kent kurtuluş coşkusunu tek yürek yaşadı, CHP ile AK Parti kol kola Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Karakol önünden Anafartalar Caddesi yoluyla ilerleyen korteje Başkan Kocaoğlu ve eşi Dr.Türkegül Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri Mustafa Balbay, Hülya Güven ve Oğuz Oyan, CHP İl Başkanı Ali Engin, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve ilçe belediye başkanları katıldı. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican hafta sonu verdiği barış mesajlarını hayata geçirdi, korteje katıldı ve Ali Engin ile kol kola Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Delican ve Engin alandaki protokol tribününde de yan yana oturarak anlamlı fotoğraflar verirken, Başkan Kocaoğlu da AK Parti İl Başkanı ile selamlaştı ve bir süre ayakta sohbet etti.

SEVİNCE ORTAK OLDULAR
İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü kutlamalarına devletin zirvesine de ortak oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kutlama mesajları yayımladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu da, Ege'nin incisi olarak nitelendirdiği İzmir'in, sahip olduğu potansiyeliyle Türkiye'nin lokomotifi olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyİ kİ varsın İzmİr!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN