Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oy cezası moloz yığını

Yunus Emre Mahallesi'ndeki çöp ve molozlardan şikayet eden muhtar Özdemir, belediyeyi suçladı, "Bölgemiz, seçimlerde yüzde 90 AK Parti'ye oy verdi. Bunun cezasını çekiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 12.9.2014
Bornova'ya bağlı Yunus Emre Mahallesi'nin sakinleri yarım bırakılan yol çalışması, mahalleye kaçak olarak dökülen çöp ve molozlar nedeniyle isyan ediyor. Yaşanan sıkıntıyı defalarca Bornova Belediyesi'ne ilettiklerini belirten Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Selahattin Özdemir, "Bir gün gelip, kendi kendilerine çalışma başlattılar. Ardından, nedeni bilinmedik bir şekilde, çalışmalar yarıda kaldı. Biz çalışmanın tamamlanması için mücadele verirken bu seferde, mahalle kaçak moloz döküm ve çöplerin hedefi haline geldi" dedi.

BAŞKAN DURUMU BİLİYOR

Yunus Emre Mahallesi sakinleri ve muhtar Selahattin Özdemir'in iddiasına göre Bornova Belediyesi, 3 ay önce mahallede başlayan çevre düzeni çalışmalarını yarım bıraktı. Boş arazide kaldırım çalışmaları yapan Bornova Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, daha sonra yaptıkları çalışmayı yarıda bırakarak, başka bir mahallede çalışma başlattı. Yoldaki toz toprak nedeniyle, yaz sıcaklarında kapı pencere açamayan Yunus Emre Mahallesi sakinleri duruma isyan ederek, bir an önce çalışmaların Bornova Belediyesi tarafından sonlandırılmasını istedi. Yunus Emre Mahallesi'nde yarım bırakılan çevre düzenleme çalışmalarının yarıda bırakılmasının ardından kimliği belirsiz kişiler, gece geç saatlerde kamyonlar ile gelerek bölgeye kaçak moloz ve çöp döktü. Durumdan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'yı haberdar ettiklerini belirten Özdemir, "Bornova Belediyesi Fen İşleri Daire Başkan Yardımcısı Sermet Pınar, bu çalışmaların devam etmesini istemiyor. Biz, defalarca belediyeyi aradık durumu anlattık. 'Yarın oradayız', 'Ertesi gün geliyoruz', 'Bu hafta içerisinde çalışmalar bitecek' cevapları ile geçiştirildik. Sayın Sermet Pınar, mahallemizi sevmediğinden dolayı mıdır? Yoksa başka bir sebep mi vardır bilemiyoruz. Son çare olarak Başkan Atila'ya durumu bildirdim. Kendisi, Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Yıldız ve Fen işleri Daire Başkanı Armağan Avcı'yı buraya gönderdi. 'Çalışmalar hemen başlıyor' dendi, sonuç ortada. Ama biz neden cezalandırıldığımızı çok iyi biliyoruz. 30 Mart seçimlerinde Yunus Emre Mahallesi'nin yüzde 90'ı AK Parti'ye oy verdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oy cezası moloz yığını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN