Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egeli patronlar DEİK'te

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından belirlenen kurucu kuruluşlar listesinde Ege'den 9 kuruluş, 35 kişilik yeni yönetim kurulunda Ege'yi temsilen 5 isim yer alıyor

Giriş Tarihi: 21.9.2014
DEİK'in 35 kişilik yönetiminde Ege'den Zorlu Holding Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Best AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar yer aldı. Denetim Kurulu Başkanı ise Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli de Denetim Kurulu üyesi oldu. DEİK, Türkiye'nin yabancı ülkeler veya uluslararası topluluklarla olan ekonomik, ticari, sınai ve mali ilişkilerini izleyecek, bu tür ilişkilerin kurulmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacak. Yönetim Kurulu Başkanı, Ekonomi Bakanı tarafından belirlenecek ve görevden alınacak. 4 yıl süreyle görev yapacak Yönetim Kurulu, üç ayda bir toplanacak. Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2015 yılında gerçekleştirilecek Genel Kurula kadar görev yapacak Yönetim Kurulu'nda 5 Egeli dışında şu isimlerden oluştu: "Abdulkadir Konukoğlu, Abdullah Tivnikli, Ahmet Çalık, Ahmet Kocabıyık, Ali Kibar, Ali Koç, Başaran Ulusoy, Berna İlter, Çetin Nuhoğlu, Ebru Özdemir, Ferit Şahenk, Fuat Tosyalı, Güler Sabancı, Haluk Dinçer, Hasan Sert, İbrahim Burkay, İbrahim Çağlar, Latif Aral Aliş, Rifat Hisarcıklıoğlu, Mahsum Altunkaya, Mehmet Büyükekşi, Mithat Yenigün, Murat Ülker, Nail Olpak, Ömer Cihat Vardan, Remzi Gür, Pınar Eczacıbaşı, Tuncay Özilhan, Vahap Küçük, Zeynep Bodur Okyay."

GÖREV ALMAK ÖNEMLİ
DEİK'in 99 üye kuruluştan oluşan kurucuları arasında İzmir'den Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası yer aldı. Ege İhracatçı Birlikleri'ne bağlı Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, Ege Tütün İhracatçıları Birliği ve Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği de kurucu kuruluş oldu. Denizli'den de listeye Denizli Sanayi Odası ile Denizli Ticaret Odası girdi. Manisa Sanayi ve Ticaret Odası da kurucu kuruluşlar arasında yer aldı. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, "Bakan bey böyle takdir etti. Orada görev almak son derece önemli" dedi. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli de "Hedefimiz el birliğiyle daha güçlü bir Türkiye inşa edilmesini sağlamak. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin iş dünyasıyla kurduğu sıcak ilişkiler de göz önüne alındığında, daha geniş ekonomik imkânlarla, daha yoğun bir çalışma temposunun hem iş adamlarımızı, hem de siyasetçilerimizi beklediğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

DEİK'İN YÖNETİM KURULU VE DENETİM KURULU ÜYELERİ ŞÖYLE:
"Abdulkadir Konukoğlu, Abdullah Tivnikli, Ahmet Çalık, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Nazif Zorlu, Ali Kibar, Ali Koç, Başaran Ulusoy, Berna İlter, Çetin Nuhoğlu, Ebru Özdemir, Ender Yorgancılar, Ferit Şahenk, Fuat Tosyalı, Güler Sabancı, Haluk Dinçer, Hasan Sert, İbrahim Burkay, İbrahim Çağlar, İdil Yiğitbaşı, Latif Aral Aliş, Lucien Arkas, Rifat Hisarcıklıoğlu, Mahsum Altunkaya, Mehmet Büyükekşi, Mithat Yenigün, Murat Ülker, Nail Olpak, Ömer Cihat Vardan, Remzi Gür, Rona Yırcalı, Pınar Eczacıbaşı, Tuncay Özilhan, Vahap Küçük, Zeynep Bodur Okyay."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli patronlar DEİK'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN