Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayata bağlayan bağış

Trafik kazası sonrası yaralı halde kaldırıldığı Turgutlu Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen kişinin ailesi, organ bağışına onay verdi. Bu sayede 6 hasta sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen kişinin, bağışlanan organları 6 hastaya umut oldu. Alaşehir ilçesinde trafik kazasında yaralanan ve Turgutlu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Rıfat Zeybek'in (50) beyin ölümü gerçekleşti.

İKNA EDİLDİ
Turgutlu Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr.Diler Turgut ve organ nakli heyeti, Zeybek'in ailesi ile görüşerek, organ bağışına ikna etti. Aile onayının ardından, yürütülen tetkiklerde, Zeybek'in ince bağırsağı İzmir Tepecik Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, korneası ve 1 böbreği İzmir Bozyaka Hastanesinde, karaciğeri İzmir Özel Kent Hastanesi'nde, kalp ve 1 böbreği Ege Üniversitesi Hastanesinde organ bekleyen hastalara uyum sağladı. Turgutlu Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr.Diler Turgut, "Yoğun bakım ünitesinde konan beyin ölümü teşhisi sonrası aileyle iletişime geçtik ve aile büyük bir olgunlukla bağışı onayladı. Turgutlu Devlet Hastanesi olarak bu yıl 3.kez organ bağışı işlemi gerçekleştirdik. Bu bağışta Başhekimimiz Sabri Taşçıoğlu, Başhekim yardımcımız Elif Tuna, Anestezi Uzmanımız Deniz Heppekcan oldukça büyük bir çaba sarf etti. 6 organ 6 farklı hayata umut oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayata bağlayan bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN