Karşıyakalı, stadını savunmak için hazır

Kulüp yönetimi, Karşıyaka Stadı'nı engelleme girişimlerine sessiz kalsa da yaklaşık 500 kongre üyesi, stadın yapılmaması için açılan davalara müdahil olarak, mücadele verecek

Giriş Tarihi: 21.9.2014
TOKİ tarafından yaptırılarak, kullanımı 49 yıllığına Karşıyaka Spor Kulübü'ne (KSK) bırakılacak stadın inşasını engellemek için açılan davalara, kongre üyeleri müdahil oluyor. Kongre üyeleri, yüz yılı aşkın geçmişe sahip kulüplerinin nihayet maçlarını yapabileceği, kendine ait bir stada kavuşmaya bu kadar yaklaşmışken, "trafik sıkışacak" gibi inandırıcılıktan uzak sebeplerle yürütülen engelleme girişimlerini anlamakta zorlandıklarını söylediler.

HAFRİYAT RANTI

Davaya müdahil olacaklardan KSK'nin onur kurulu üyesi Mehmet Ali Öztekin, "Örnekköy'de rant var. Maalesef belediye başkanları yandaşlarına peşkeş çekecek. Örnekköy'de muazzam bir hafriyat söz konusu. En güzel para hafriyattan kazanılır. Örnekköy'e maç izlemeye 2 vasıtayla gidilir. Yalı'ya ise yürüyerek. Burası zaten imarda da stat olarak görünüyor. Belediye başkanlarını samimi bulmuyorum.Aziz Kocaoğlu, bir de çöp tesisi yapacağım diyor. Kocaoğlu'nun Karşıyaka antipatisi var" dedi. Dedesi KSK'nın kurucuları arasında yer alan Kulüp Divan Kurulu Üyesi Şekip İriboz ise başka bir ayrıntıya dikkat çekti. Söz konusu stadın yapılmasını kendilerinin talep ettiğini anlatan İriboz, şunları söyledi: " Cihan Büyükoral'ın son başkanlık döneminde kulüp yönetimi olarak Ankara'ya bakanlığa gittik. 'Biz stat istiyoruz' dedik. Bakanlık bize 'zaten stat yeriniz var' dedi. Yani devlet durup dururken bize 'gelip stat yapayım' demedi. Son 20 yıldır belediye başkanları stat yapacağız diyerek uyuttular. Bunlar da CHP'li belediye başkanları. Basketbol maçlarımızı yaptığımız Karşıyaka Arena da rahmetli Piriştina'nın ön ayak olması sayesinde yapıldı. Şimdi stat yapımına başlanmışken buraya dava açanları esefle kınıyorum. Karşıyaka'ya yat limanı projesi vardı, aynı zihniyet onu da engellemişti. Bu insanlar Karşıyaka'ya yatırım yapılmasını istemeyen insanlar. Biz de içimizdeki bu İrlandalıların karşısındayız ve bu davaya müdahil olacağız. Hükümet bu projeyi ne yapıp ne edip Karşıyaka'ya armağan edecek" dedi.

KARŞIYAKA DÜŞMANLIĞI

Kongre üyelerinden Polat Oktay, imar planında saten stat olarak görülen alana mutlaka yeni bir stat yapılmasını istediklerini dile getirdi. Dilek Löker ise "Bizim dedelerimiz burada maç yaptı. Böylesine güzel bir yer dururken neden başka yere stat yapılması gündeme geliyor. 10 yıldır yapmayan Aziz Kocaoğlu, şimdi Örnekköy'e stat yapacağım diyor ama ortada hiçbir şey yok. Karşıyaka Belediye Başkanı Karşıyakalı değil. Stada yönelik çıkışlarının nedeni Aziz Kocaoğlu'dur. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kaç kere Karşıyaka'ya gelmiş, ya da KSK'nin maçına gitmiş? Kocaoğlu, Karşıyaka düşmanı. Kendisine bir dernek tarafından verilen 100 yılın Karşıyakalısı Ödülü'nün derhal iade etmeli. Bizler bu semtin insanlarıyız ve stadımızı yerine istiyoruz. Bu sebeple de davaya müdahil oluyoruz" şeklinde görüş belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyakalı, stadını savunmak için hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN