Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ne yaman çelişki!

Karşıyaka için "Orada stat mı olur, trafik sıkışacak" diyen Kocaoğlu, kent merkezindeki Alsancak'a stat yapılmasında sakınca görmüyor

Giriş Tarihi: 24.9.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, depreme dayanıksız olduğundan dolayı kapatılan Alsancak Stadı'na ilişkin düşüncelerini açıklarken, Karşıyaka Stadı'na karşı çıkış gerekçesini çürüttü. Karşıyaka Stadı'nın şehir merkezinde olmasından dolayı trafiğin sıkışacağını defalarca dile getiren Kocaoğlu, Alsancak'a ise yeni stat yapılmasından yana olduğunu söyledi. Oysa Alsancak Stadı, kelimenin tam anlamıyla "şehrin göbeğinde" ve maç günlerinde Şehitler Caddesi araç trafiğine kapatılınca, ciddi sıkışıklıklar meydana geliyor. Zira Alsancak Stadı'na kentin değişik bölgelerinden taraftarlar, vasıta kullanarak geliyor.

KAFALAR KARIŞIK

Karşıyaka Stadı'na ise Kaf Sin Kaf taraftarlarının yürüyerek ulaşımı mümkün. Kocaoğlu, "Örnekköy'de 80 dönüme bir spor köyü yapmayı hedefliyorduk. Bugün, bir 'karşı kampanya' başlatılıyor. Oysa Örnekköy'ün hiçbir problemi yok" diyor. Kocaoğlu'nun bahsettiği alandan dere yatağı olması ve maliyetin artması dolayısıyla vazgeçildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Mutlu Akpınar ise stat için Örnekköy'de başka bir araziyi gösteriyor. Üstelik söz konusu alan mera. Bu da Karşıyaka Stadı yerine Örnekköy'e stat tezini savunanların kafa karışıklığını ortaya koyan bir başka çelişki olarak göze çarpıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ne yaman çelişki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN