Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğli Belediyesi de satışlara başladı!

İzmir'de CHP'li Tire Belediyesi tarafından bazı taşınmazların satışa çıkarılmasına ilişkin tartışmalar bitmeden, bu kez de Çiğli Belediyesi'nin 9 adet arsayı satışa çıkaracağı öğrenildi

Giriş Tarihi: 29.9.2014
İzmir'de Tire Belediyesi'nin köy tüzel kişiliğine ait taşınmazları satmak üzere ihaleye çıkması, gelen tepkiler üzerine de bundan vazgeçtiğini açıklaması gündemdeki sıcaklığını korurken, bu kez de yine CHP'li Çiğli Belediyesi'nin arsa satışına karar vermesi, "İzmir'in mallarını ham yaptırmayacağını" söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun başını bir kez daha ağrıtacak gibi görünüyor. Çiğli'de ihalenin ne zaman yapılacağı henüz netleşmezken, Çiğli Belediyesi yetkilileri arsa satışının olacağını doğruladı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın önümüzdeki meclis toplantısında 9 adet arsanın satış kararını meclis üyelerine sunacağı öğrenildi. Harmandalı ve Balatçık mahallelerinde yer alan bu arsaların satış kararına, bazı meclis üyelerinin şerh koyacağı öğrenildi. İl Özel İdaresi'nin kapatılmasından sonra hazineye devredilen mallar için İzmir Büyükşehir Belediyesi yargıya giderken CHP'li Tire Belediyesi ise bin 300 adet gayrimenkul ile ilgili satış kararı almıştı. "İzmirlinin malı İzmirlide kalacak" sloganı ile kamuya ait malları geri isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin söylemlerinin aksine Tire'nin ardından Çiğli'de yaşanan bu olay "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" dedirtti.

ORTALIK FENA KARIŞTI
İzmir'de büyük tartışmalara neden olan İl Özel İdaresi'nin kapatılmasından sonra hazineye devredilen mallar için İzmir Büyükşehir Belediyesi yargıya giderken CHP'li Tire Belediyesi ise bin 300 adet gayrimenkul ile ilgili satış kararı almıştı. Belediye meclisinin Başkan Tayfur Çiçek'e satış yetkisi vermesinden sonra ortalık karışmıştı. CHP'li isimler ve köylülerden gelen tepkiler artınca Başkan Çiçek, kamuoyu baskısına dayanamamış ve sonunda satışı iptal etmişti. Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, sadece belediye mülkiyetinde olan kat karşılığı apartman daireleri ve Birgi'deki birkaç taşınmazın satılacağını açıkladı. Çiçek, belediyenin mali yapısının zor durumda olduğunu ve diğer satışlardan gelecek gelirlerle bütçeyi dengelemeye çalışacaklarını ifade etti. CHP Tire İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden İl Başkanı Ali Engin ise "Tire'de ihaleyi iptal ettik. Bir çok tepki aldık. İyi niyetli tepkileri saygıyla karşılıyorum. Ama tepkilerin bazıları kasıtlıydı" diye konuşmuştu.

SULTANHİSAR DA SATIYOR
Aydın'ın Sultanhisar ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, köy tüzel kişiliğine ait 560 araziyi satacaklarını söyledi. Sultanhisar Belediyesi'nin 14 milyon liralık borcu olduğunu kaydeden Yıldırımkaya, "Şuan büyükşehir belediyesinin zabıta müdürlüğünü yapıyoruz. Borçlarımızı ödeyip yatırım yapabilmek için kaynağa ihtiyacımız var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli Belediyesi de satışlara başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN