Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İZSU zorbalıkla para topluyor!"

Sert tartışmaların yaşandığı İZSU genel kurulunda AK Partili üyeler, vatandaşlardan gelen şikayetleri aktardı. Kocaoğlu, İZSU'nun yasal, dayanaksız tahsilatlar yaptığı iddialarına kızdı

Giriş Tarihi: 1.10.2014
İZSU Genel Müdürlüğü'nün 2015- 2019 yıllarını kapsayan stratejik planı mecliste AK Partili meclis üyelerinin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. AK Grup Başkanvekili Bilal Doğan su fiyatının yüksek olduğunu da belirterek, "Vatandaş 1-11 metreküp arasında su kullanmış ama 100 TL'nin üstünde fatura var. Bu oran gerçekten yüksek" dedi. Doğan, bir vatandaşın kendisine getirdiği su faturasını Başkan Kocaoğlu'na verdi. Bunun üzerine Kocaoğlu, "Fatura her yerde var. Gizli saklı bir şey değil bu su faturası" ifadelerini kullandı. AK Partili Meclis Üyesi Ali Kökoğuz, İZSU'nun altyapı bedeli aldığını bunu haksız olduğunu ifade ederek "Vatandaşlardan şikayet geliyor. '10 yıldan beri kanunlara aykırı olarak kanal ve içme suyu altyapı bedelini zorla, zorbalıkla İZSU tahsil etti' diyorlar" açıklamasını yaptı. Bunun üzerine Kocaoğlu, "İZSU zorbalıkla, eşkıyalıkla iş yapar mı? Siz de bu kurumun genel kurul üyesisiniz" yanıtını verdi.

LAĞIM SULARI DÖKÜLÜYOR
Toplantıda söz alan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "İçme suyu asbestli boru sistemi ile duruyor. Yağmur suyu kanalları alanında yapılacak projelerde Menderes'in ism yok. Özdere'de 25 bin metreküplük arıtma tesisi için ilçem adına teşekkür ediyorum ama nüfus artıyor. Gümüldür'deki arıtma tesisi de çok yetersiz. Lağım suları derelere, oradan denize dökülüyor" dedi. Başkan Kocaoğlu, "Menderes'e öteden beri gereken yapıldı. Özdere'deki arıtma tesisinin kapasitesi yeterlidir. Karayollarından gelecek izin ve bağlantı hatları nedeniyle sorun oldu. Asbestli boru nerede kaldıysa onu da bana sokak sokak verirseniz işlemleri yerine getiririz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İZSU zorbalıkla para topluyor!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN