Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda utandıran görüntüler

Giriş Tarihi: 7.10.2014

'de kurban pazarlarında ve çevresinde oluşan görüntüler, bayramın atmosferine gölge düşürdü. Vatandaşlar, çevrenin gelişigüzel kirletilmesine belediye ekiplerinin seyirci kaldığını dile getirdi

Kurban Bayramı'nda 3 gün geride kalırken, 'deki birçok semtte ortaya çıkan manzaralar, Bayram'ın ulvi havasına yakışmadı. Kurban pazarlarında yapılan kesimlerin ardından, hayvanların organları gelişigüzel çevreye bırakıldı. Sakatatların ortada bırakılması bulaşıcı hastalıklara adeta davetiye çıkarır ve çevreye pis koku saçarken, civarda evleri bulunan vatandaşlar duruma isyan etti. İzmir'de kurbanlıklar Bayramın ikinci gününde tükendi. Memleketlerine dönen küçük ve büyük baş hayvan satıcıları geride kelimenin tam anlamıyla enkaz bıraktı. Kurbanlıkların bilinçsiz ve plansız şekilde kesilmesi de buna eklenince, ortaya Kurban Bayramı'na yakışmayan görüntüler çıktı.

SİNEKLER ÜREDİ

Vatandaşlar kurban satış ve kesim yerlerinin İslami koşullara göre hazırlanmadığını, kurban edilen hayvanlardan arta kalan sakatatların gelişi güzel atıldığını belirterek belediye ekiplerinin de yaşananlara seyirci kaldığını öne sürdü. Gaziemir Zafer Mahallesi'nde belirlenen alanın denetimsizlik sonucu sinek üretim merkezine döndüğünü öne süren vatandaşlar, dertlerini anlatacak yetkili bulamamaktan yakındı. Kurban satış ve kesim yerinin söz konusu alandan kaldırılması için geçmişte mahalle sakinleri olarak imza topladıklarını belirten vatandaşlar olumsuzluklara dur diye çıkmadığını söyledi. Kurban kesim ve satış işlemi tamamlandıktan sonra belediyenin dozerle söz konusu alana kireç ve toprak döktüğünü ifade eden vatandaşlar alınan önlemlerin kara sinek üremesini engellemediğini bu nedenle de evlerinin pencerelerini dahi açamadıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda utandıran görüntüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN