Folkart İzmir'e teşekkür

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Folkart İzmir'e teşekkür

İzmir'e her zaman güvendiklerini dile getiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, 2015 yılında 800 milyon liralık yeni yatırıma başlamayı planladıklarını açıkladı

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Avrupa'nın en yüksek 5. ikiz kulesi Folkart Towers'ın A Kulesi 43. katındaki ofiste, gelecek projelerine yönelik Egeli SABAH'a önemli açıklamalarda bulundu. İzmir'e hep güvendiklerini ve tüm "dikkatli olun" uyarılarına rağmen güvenmeyi de sürdürdüklerini kaydeden Sancak, "İzmirliler de bize güvendi ve bugünlere geldik. Dünyanın sayılı projeleri arasında yer alan Folkart Towers'ı tamamladık. İzmirlilere güvenlerinden ve ilgilerinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi. İzmir'deki yatırımlarını sürdüreceklerini dile getiren Sancak, 2015'te 800 milyon liralık yatırıma başlamayı planladıklarını açıkladı. Folkart Towers Projesi'nin 36 ayda tamamlandığını, yaklaşık 10 ayın temel zemin iyileştirmesiyle geçtiğini dile getiren Sancak, 2 bin 500 kişinin inşaatta çalıştığını anlatarak şöyle devam etti: "Projemiz 150 milyon dolara mal oldu. Maalesef bu tip yüksek yapılarda iş kazaları noktasında ciddi sorunlar gündeme geldi. Biz Allah'a şükür böyle bir olay yaşamadan kazasız belasız ve zamanında projemizi bitirdik, sahiplerine teslim ettik. Satışta yüzde 80'i aştık."

KALDIRMAZ DEDİLER AMA

Gelecek yıl mayıs ayında kulelerin resmi açılışını yapacaklarını bildiren Sancak, "Burada 4 bin kişi yaşıyor ve çalışıyor olacak. Günde 20 bin kişi ikiz kulelere giriş-çıkış yapacak. Böylesine büyük bir proje İzmir'de ilk. Ciddi ihtiyaç olduğunu tespit etmiştik. Alsancak'taki ofislerin sorunları belli. Binalar eski, insanlar mutsuz... İzmir'de böyle bir kompleks yoktu. Başlamadan önce bize 'temkinli olun, İzmir bunu kaldırmaz' gibi şeyler söylüyorlardı. Biz bunun öyle olmayacağını düşündük. Ve başardık. Biz İzmir'e güvendik. Yanılmadığımızı da gördük. Narlıdere, Mavişehir ve Çeşme'deki projelerimizde de yanılmadık. Hep en iyisini yapmak için çalıştık. Tespitlerimiz doğru çıktı" diye konuştu. Satın almalarda İzmirlilerin yüzde 70 gibi bir çoğunluğu olduğunu kaydeden Sancak, bunun yanı sıra İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok ilinden İzmir'de yatırım yapan firma ve kişilerin olduğunu belirtti. Almanya, İsveç ve İngiltere gibi bir çok ülkeden de yabancı yatırımcıların yine Folkart'ı tercih ettiğini vurgulayan Sancak, Folkart İkiz Kuleler'de çok önemli ve büyük şirketlerin merkezlerini de bulunacağını söyledi. Sancak, Folkart'ın bugüne kadar İzmir'e 700 milyon liralık yatırım yaptığını ifade ederek, "2015'te 2 projeye daha başlamayı hedefliyoruz. Yatırım maliyetleri 800 milyon lira olacak. Toplamda 1.5 milyar liralık yatırım planlıyoruz. Şu anda belli olan Bornova'daki bin daire ve Avrupa'nın en yüksek binası olacak olan proje... Bronova'daki bin dairelik projenin lansmanı ocak ayı ortasında yapılacak. Yaklaşık 1000 daireden oluşan proje mahallenin yakışıklısı olacak. Tasarımı konusunda çalışıyoruz. Orta üst gelir grubuna hitap edecek. Avrupa'nın en yüksek binası ise toplam 85 katlı olacak. 375 metre yüksekliğiyle Rusya'daki gökdelenlerden de yüksek olacak. Kesinleşmiş bu iki projemizin toplam yatırım tutarı 800 milyon lira olacak" bilgisini verdi. Folkart olarak sanata ve sanatçıya yönelik önemli bir adım atacaklarını anlatan Sancak, Folkart Towers'taki bir katı sanat galerisine dönüştüreceklerini, bu konuda sanatçılardan herhangi bir beklentilerinin olmadığını ayrıca sağlık ve spor temalı yaşam merkezi kurulacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folkart İzmir'e teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN