Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük balığı tutanın ödülü de büyük oldu

Bu yıl 8'nci kez düzenlenen Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, rekorla sona erdi. Açık denizden 51 kiloluk orkinoks ile dönen grup, ödülünü Başkan Kocaoğlu'nun elinden aldı

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Büyük balığı tutanın ödülü de büyük oldu
Alaçatı, Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvasına 8. kez ev sahipliği yaptı. 76 tekne ve 330 amatör balıkçının katıldığı "Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası"nda 4 gün boyunca kıyasıya bir mücadele yaşandı. Balık tutkunlarını bir araya getiren turnuvanın ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ev sahibi Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ile birlikte katıldı. Çeşme Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 8'ncisi düzenlenen Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'nın (Alaçati International Fishing Tournament) dördüncü ve son günü amatör balıkçılar, sabahın ilk saatlerinde çıktıkları balık avından 51 kiloluk Blue Fin cinsi orkinozla döndü, turnuva rekorunu kırdı. 10 yıldan kısa bir sürede Avrupa'nın en büyük, dünyanın 3'ncü büyük balıkçılık turnuvası olmayı başaran organizasyonun son günü, bir önceki güne göre iki tekne daha yarışa katıldı; 78 tekne ile 340 amatör balıkçı mücadele etti.

ÜNLÜ İSİMLER de KATILDI
Berent Akdemir, Gökhan Çarmıklı, Mahmut Özgener, İskender Atakan, İsmail Boyner, İstemi Gürel, Rıza Işık, Turgut Konukoğlu'nun mücadele ettiği turnuvada, sporcular uluslararası sularda avlandı. Şampiyonada takımlara, En Büyük Balık Tutma, En Fazla Balık Tutma, Yakala-bırak, Çocuk ve Kadın olarak adlandırılan kategorilerde yaklaşık 20 bin dolar değerinde ödül verildi.
Kimler kazandı?

Shamu teknesiyle açılan Sinan Kuran, Hüseyin Sönmez, Gürkan Diyor, Engin Çetinkaya, turnuvanın ikinci gününde de ilk gün olduğu gibi en 'En Büyük Balık'ı 51 kiloluk bluefin orkinozla ödülün sahibi olurken; 'En Fazla Balık'ın kazananı 50 kilo 220 gramla 'Fındık' adlı tekneyle yarışan Tayfun Meriç, Can Erbayav, Hakan Çetinkaya, Anıl Çiftçi, Alexander Fomin oldu. 'Yakala Bırak'ın kazananı 'Jasmin' teknesiyle Mehmet Sepil, Can Kestelli, Ege Kestelli, Mehmet Paçel, Ali Kırmızıoğlu, Yenal Ege olurken; özel ödülü 'M/Y Ayşe' adlı tekneyle Ahmet Atay, Süleyman Atay, Cenk Atay, Erzin Kayalar evlerine götürdü. Çocukta Ömer Uçar, bayan ketorisinde de Ayça Kırca ödülünün sahibi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük balığı tutanın ödülü de büyük oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN