Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meğer havalandırma sistemi yetersizmiş!

Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet binası olarak kiraladığı Akdemir Plaza'ya 5 aydır taşınamamasının altından skandal bir gerekçe ç

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Meğer havalandırma sistemi yetersizmiş!
Büyükşehir Belediyesi'nin, 5 ay önce sözleşme imzalayarak kiraladığı ve şimdiye kadar 875 bin lira kira bedeli ödediği Akdemir Plaza'nın ısıtma soğutma ve havalandırma sistemlerinin yetersiz olduğu ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yaptığı inceleme sonrası binanın ısıtma soğutma ve havalandırma sistemlerinin yetersiz olduğunu belirledi. Bunun üzerine mimari proje hazırlandı. Mimari projede binada görev yapacak birimlerin çalışma mekanları ve nerede konumlandırılacakları tek tek tespit edildi. Belirlenen bölümlerin ısıtma soğutma ve havalandırma sistemleri de mimari proje kapsamında ele alındı. Şimdi tüm gözler Büyükşehir Belediyesi'ne çevrildi.

TAŞINMA 2015'E SARKACAK

Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde hazırladığı mimari proje kapsamında ihaleye çıkacak. İhale, yetersiz olan ısıtma soğutma ve havalandırma sistemindeki düzenlemeleri de kapsayacak. İhale ve yapım süreci dikkate alındığında en iyimser tahminde bile 2015 yılından önce yeni binaya taşınılması mümkün olamayacak. Durum böyle olunca Büyükşehir Belediyesi, şu an sadece otoparkını kullandığı boş binaya aylık 175 bin lira ödemeye devam edecek. Gökçeada açıklarında mayıs ayında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem İzmir'de de ciddi biçimde hissedilmiş, ardından Egeli SABAH, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet verdiği belediye sarayının depreme dayanıksız olduğunu duyurmuştu. İzmir gündemine bomba gibi düşen haberin ardından hizmet binasını taşımak için apar topar bina arayışına giren Büyükşehir Belediyesi, çareyi Halkapınar'da bulunan Akdemir Plaza'da buldu. Aylık 175 bin lira gibi astronomik bir kira bedeli karşılığı mal sahibi ile 1 Haziran 2014 tarihinden geçerli olmak üzere 3 yıllık sözleşme yapıldı. Akdemir Plaza skandalının ağustos ayında, "İzmir'in 525 bin lirası ziyan oldu" başlıklı haberle Egeli SABAH tarafından duyurulmasının ardından Büyükşehir Belediyesi, binaya yerleşememesine rağmen otoparkını kullanmaya başladı. Aktarmalı Ulaşım sistemine çerçevesinde, kent için ulaşımın aktarma merkezi konumundaki Halkapınar'da Akdemir Plaza'nın otoparkı otobüs son durağı ve otobüslerin park yeri olarak kullanılmaya başlandı. Başka bir deyişle İzmir Büyükşehir Belediyesi aylığı 175 bin liraya otopark kiralamış oldu. Belediyeden yapılan açıklamaya göre tefrişat işlemleri bittiğinde binaya Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Tarım, Ulaşım, Banliyö ve Raylı Sistem ile Altyapı Hizmetleri Daire Başkanlıkları taşınacak. Konak'taki mevcut Belediye Sarayı'nda boş kalan yerlerde binanın güçlendirme çalışmaları uzarsa kira sözleşmesi yenilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meğer havalandırma sistemi yetersizmiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN