Sonuç olarak ulaşıma zam!

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Sonuç olarak ulaşıma zam!

Başkan Kocaoğlu, ulaşımda"ne kadar gidiyorsan o kadar öde" sistemi getirmeye hazırlandıklarını açıkladı. Yakında sunumu yapılacak sistem, vatandaşın ulaşım için daha çok para ödemesi sonucunu doğuracak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ben TV'de katıldığı programda, ulaşımda 30 ilçeyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini ve önemli bir aşamaya geldiklerini duyurdu. Kocaoğlu, yakında sunumunu yapacakları projeye ilişkin, "Menderes, Menemen ve Güzelbahçe'yi zone olarak alıyoruz. Her bölge arasında tamamen elektronik bir sistem olacak. Vatandaş ne kadar gidiyorsa o kadar para verecek. Mesela 20 km olan mesafe 2,5 lira olacak. İkinci 20 kilometrede bir 2,5 lira daha verilecek. Bu sistem için 5 senedir uğraşıyorum. Mevzuat var, insanlar var ve kent var. Biz de belli şeyleri Türkiye'de ilk kez deniyoruz. Bir de bunu kendi insanımıza ve coğrafyamıza uyduruyoruz" dedi. Kocaoğlu'nun, Ege Belediyeler Birliği'nin önceki gün yapılan toplantısında da toplu ulaşımda yıllık 400 milyon lira zarar ettiklerini açıklayarak, bu konuda dert yanmasının ardından ipuçlarını verdiği "ne kadar gidiyorsan o kadar öde" sistemi, İzmir'de vatandaşların ulaşım için artık bütçelerinden daha çok para ayırmaları gerektiğinin sinyalleri olarak algılandı.

STAT BENİM İŞİM DEĞİL

Diğer yandan söz konusu programda ihale mevzuatından yakınan Kocaoğlu, 2009'daki "İzmir'in kuzey ve güneyine iki stat" sözüne ilişkin olarak, "Bu sözü yalnızca ben vermedim ki, Faruk Özak söz verdi, Mahmut Özgener söz verdi, Yunus Bey söz verdi. Kocaoğlu söz verdi de yapmadı diye bir şey yok. Stadyum benim işim değil" açıklamasında bulundu. Kocaoğlu, Uzundere ve Örnekköy'e spor kompleksi yapılmasına destek vermeye hazır olduklarını, Atatürk ve Alsancak statlarının da UEFA kriterlerine göre yeniden inşa edilebileceğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonuç olarak ulaşıma zam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN