Kılıçdaroğlu unutsa da Yılmaz çifti sahip çıktı

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Kılıçdaroğlu unutsa da Yılmaz çifti sahip çıktı

CHP Lideri, Soma'da ziyaret ettiği birisi kalbi delik, diğeri göz kayması rahatsızlığı olan iki çocuklu aileye yardım sözünü yerine getirmedi. Ailenin imdadına 'deki dernek yetişti

Soma'daki maden faciasından kurtulan maden işçisi Satılmış Cin'in iki hasta oğluna, tedavi sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu değil 'deki Kanserle Mücadeleye Destek Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz ve eşi Dilek Yılmaz kucak açtı. Soma'da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden ocağında çalışan ve faciadan kıl payı kurtulan Satılmış Cin, o dönemde Soma'ya gelen ve evlerini ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu'na , "2 yaşındaki oğlum Tolga'nın gözünde kayma, 11 aylık oğlum Mert Can'ın ise kalbinde delik var . Durumum çok kötü" diyerek yardım talebinde buludu. Kılıçdaroğlu çifti, iki çocuğun da tedavilerinin üstlenileceğini söyledi. Daha sonra Cin ailesi tedavi için Ankara'ya götürüldü. Bir gece hastanede kalan aile, ertesi gün Soma'ya i gönderildi. Şaşkınlığa uğrayan Satılmış Cin, Kılıçdaroğlu'na sitemde bulunurken, Egeli SABAH'ta haberi okuyan İzmir'deki Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Yılmaz ile eşi Dilek Yılmaz, ailenin imdadına yetişti.

TELEFONA CEVAP VERMEDİLER

Yılmaz çifti, Soma'daki evlerinde ziyaret ettikleri aileyi İzmir'e davet etti. 8 aylık hamile Birten Cin'in kontrolleri ile gözünde kayma olan 2 yaşındaki Tolga ve kalbi delik olan 11 aylık Mert Can'ın tedavileri Özel Deniz Hastanesi'nde yapıldı. Başkan Yılmaz, işsiz olan Satılmış Cin'e bir aylık ev kirasını da elden verirken, iş bulana kadar kira ve gıda yardımı yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu arada Ankara'da başlarına geleni anlatan Satılmış Cin, "Bizi alarak Ankara'ya Mehmet Haberal'ın hastanesine götürdüler. Ziyarete Sayın Kılıçdaroğlu da geldi. Bana 'Çocukların ardından senin diğer sıkıntılarını da gidereceğiz' dedi. Ama bununla ilgili hiçbir çalışma olmadı. Orada MR çekildi. 'Çocuklarınızı gözetim altında tutacağız. Kontrol edeceğiz' dediler. O gece orada kaldık. Ertesi gün geri gönderdiler. Bana basın önünde telefonlarını veren CHP Ankara İl Başkanı Fahri Yıldırım'ı aradım. Telefonlarıma cevap vermedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yakup Akkaya'yı aradım. 'Artık buna yapabileceğim hiçbir şey yok. Sen başının çaresine bak' dedi. Ama Mevlüt Bey'den Allah ondan razı olsun. İzmir'de oğlumun durumunun ağır olduğu ortaya çıktı. Acil yatışı yapıldı, ameliyata alınacak. Ankara'dakiler durumu kritik olan bir çocuğu nasıl bıraktılar anlamış değilim" dedi.

SİYASETE ALET EDİLMEZ

Dernek Başkanı Yılmaz ise ailenin durumunu Egeli SABAH'ta çıkan haberden öğrendini belirterek, şunları kaydetti: "Bunlar hassas konular. Siyasete alet edilecek konular değil. Çaresiz kalmış ve hasta 2 çocuğu için mücadele veren madenci aileyi ziyaret ediyorsunuz. Söz veriyorsunuz. Bir daha arkanıza bakmadan gidiyorsunuz. Yazık. Biz dernek olarak aileye söz vermiyoruz. Aile için ne gerekiyorsa yapacağız. Tedavilerini başlattık. Gelir kaynakları oluşuncaya kadar gıda ve ev kiralarını ödeyerek aileye destek olacağız. Aileye destek olmak isteyen duyarlı hayırsever vatandaşlarımızı da yardım yapmak isterlerse derneğimizle irtibata geçsinler. Biz yönlendirelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu unutsa da Yılmaz çifti sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN