Narkotimler geliyor

'de uyuşturucu kullanma yaşının 12-13'e düştüğünü belirten Uzunkaya, mevcut narkotik polislerine ilaveten 100 kişilik 'Narkotim' ekibi oluşturduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Narkotimler geliyor
Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, uyuşturucuyla etkin mücadele yürüttüklerini, 15 Ağustos'tan bu yana 500'ü aşkın olaya müdahale edildiğini ifade etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) aylık olağan meclis toplantısına katılarak konuşma yapan Uzunkaya, kentteki trafik sorununun çözümü için saha çalışması yaptıklarını ancak polisin görevini eksiksiz yapsa dahi trafik probleminin çözümündeki payının ancak yüzde 25 olabileceğini ifade etti. Uyuşturucu ile mücadelenin 12-13 yaş gibi rakamlarda devam ettiği bir sürecin yaşandığını, bu konuda da öğrencileri bilinçlendirmek için 10 bin adet CD hazırlatarak dağıtacaklarını belirten Uzunkaya, "Son dönemde bazı sentetik kannabinoid türü uyuşturucuların isimlerinin fazlaca telaffuz edilmesi de cezbedici etki oluşturuyor. İzmir'de son dönemde Bayraklı ve Dikili ilçelerinde bu tür uyuşturucular nedeniyle gençlerde ölümler gerçekleşti. Geçen yıl 2 kilogram ele geçirilen bu uyuşturuculardan bu yılın 10 ayında 70 kilograma yakın yakalandı" diye konuştu. Bir kilogram sentetik kannabinoidden 50 kilogram uyuşturucu çıkarılabildiğini, dolayısıyla ele geçirilen 70 kilogram sentetik kannabinoid sayesinde 3,5 ton eşdeğerde uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini anlatan Uzunkaya, İzmir'e mevcut narkotik polislerine ilaveten 100 yeni polisten oluşan "Narkotim" ekipleri oluşturulduğunu, uyuşturucuya karşı çalışmalarda önümüzdeki dönemin daha aktif geçeceğini dile getirdi.

OKULLARDA İNCELEME

Uzunkaya, özellikle okul çevrelerindeki olaylara karşı kentteki bin 10 okulu risklerine göre derecelere ayırdıklarını, okulların çevresindeki bakkal, market ve büfe benzeri iş yerlerine yönelik incelemeler yaptığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotimler geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN