Delican devreye girdi

İnşaatı durdurulan Yeni Fuar Alanı için Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile görüşen AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, "'e hizmet adına katkı sağlamak bizim görevimiz" dedi

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Delican devreye girdi
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, inşaatı durdurulan Yeni Fuar Alanı için Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek devreye girdi. İzmir'in önemli fuarlarının başında gelen MARBLE 2015 Mermer Fuarı Mart ayına yetiştirilmesi planlanıyor. İzmir'e katkı sağlayacak her projeye katkı sunmaya hazır olduklarını söyleyen Delican, "İzmir'e hizmet götürmek adına partizanlık yapmadık, yapmayacağız" dedi. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin de, "Sayın Delican'ın projeler konusunda samimiyetle çabaladığına inanıyorum" dedi. İkilinin olumlu mesajları kamuoyu tarafından da "İzmir kazandı" yorumlarına neden oldu.

"KATKIMIZ SÜRECEK"
Mermer Fuarı'nın İzmir'in ekonomisi için çok önemli olduğunu söyleyen Delican, "MARBLE, İzmir ekonomisine çok ciddi katkısı olan ve tanıtımına da çok önemli bir fayda sağlayan bir fuardır. İzmir'de geleneksel hale gelmiş bir fuardır. Bu yüzden İzmir'den gitmemesi gerekiyordu. Biz daha öncede İzmir için önemli olan her işe katkı koyacağımızı söylemiştik. Ben il başkanı olarak ilgili bürokratları arayarak konuyu anlattım" dedi. Yeni Fuar Alanı inşaatındaki eksikliklerin takip edilmesinin de devletin görevi olduğunun altını çizen Delican, "Devlet görevini yapıyor. Bizim yapacağımız bu konuda diyaloğu sağlamaktı. Şirketin eksikliklerini bir an önce gidermesini sağlamaktı. Şirket olarak da teknik aksaklıkların giderilmesi için çok çaba sarf ettiler. Çok teşekkür etmek istiyorum. Firma, önlem aldı sanıyorum" diye konuştu. Delican, İzmir'e katkı sağlayacak her uygulamanın bundan sonra da yanında olacağını sözlerine ekledi. Delican, "Bize atfedilien İzmir'de hiç hak etmediğimiz söylemler var. Aslında doğru söylemler değil. Biz bunu da İzmir halkına bir şekilde anlatıyoruz. Bu söylemlerden gerçekten bıktık. Burada Sayın Bakanımız Binali Yıldırım büyük özverilerde bulundu. Her konuda destek oldu. Biz bunu İzmir için yaptık. Biz orada partizanlık yapmadık. Kentin geleceğine olan hiçbir konuda partizanlık yapmayız. Yapmadık ve yapmayacağız da. Siyasi partiler hizmet odaklı çalışma zorundadır. Bu hizmeti de yerine getirebilmeleri için bir destek olduk. Gereken katkıyı koymaya çalıştık" ifadelerini kullandı. İzmir'in projeleri hakkında bundan sonra da CHP ile istişarelerin süreceğini sözlerine ekleyen Delican, "Onlar bize dosya vermişlerdi. Sayın vekillerimiz de o konu üzerinde çalışıyorlar. Zaten hükümetin yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor. Belediyenin çalışmalarına da engel olacak değiliz. Tabi devletin de belli bir işleyiş mekanizması var. Bu sistemde de belli kurallar ve süreler var. Bunlara da müdahale etmek mümkün değil en fazla ricacı olabiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Delican devreye girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN