Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 yılda devrim yaptık

AK Parti İl Başkanı Avni Örki, 12 yıldır tek başına iktidarda kalarak Türk demokrasi tarihine geçen AK Parti'nin büyük yatırımlar yaptığını söyledi

Giriş Tarihi: 5.11.2014
12 yılda devrim yaptık
AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, 3 Kasım 2002 tarihinde iktidara gelen ve kesintisiz 12 yıl ülkeye hizmet eden AK Parti hükümetlerinin sessiz devrim gerçekleştirdiğini söyledi. 12 yıldır tek başına iktidarda kalarak Türk demokrasi tarihine geçen AK Parti'nin iktidara geliş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan İl Başkanı Örki, "3 Kasım 2002 den bu yana kesintisiz iktidarda olan partimiz, geçen yıllar içinde milletimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyor" dedi. AK Parti hükümetlerinin ülkede gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki hizmetlerin herkes tarafından takdir edildiğini belirten Örki, "AK Parti sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşımda, kardeşlikte, demokraside ve daha birçok alanda atılan büyük adımlarla adeta ülkemizde bir sessiz devrim gerçekleştirdi. Günler geçtikçe daha da büyüdü. İnsanlar bu destan yazılırken ben de varım demek için adeta birbiriyle yarıştı. İktidar yılları elbette kolay geçmedi bir yandan yıkanlarla mücadele etmek zorundaydık bir taraftan da yıkılanları tamir etmek ve yenilerini yapmak zorundaydık" dedi.

MİHENK TAŞI
"3 Kasım 2002 Türk siyasi hayatına bir mihenk taşı olarak kaydedilmiştir" diyen İl Başkanı Örki, "Özellikle Cumhurbaşkanımız olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan' ın seçilmesinden sonra Genel Başkan ve Başbakanımız olarak da sayın Ahmet Davutoğlu seçilince artık 2002'den bu tarafa süren bu yolculuğu daha da hızlandırmanın vakti gelmiştir. 3 Kasım 2002 Türk siyasi hayatına bir mihenk taşı olarak kaydedilmiştir. Kardeşliğe, birliğe, kalkınmaya, saygınlığa, istikrara, demokrasiye, hukuk devletine dair somut adımlar atılması bu tarihte AK Parti iktidarı ile başlamıştır. Gerçekleştirilen sessiz ve büyük devrimde milletimizin büyük desteği ve emeği olmuştur" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 yılda devrim yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN