Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre yolu uzuyor

Çevre yolunun Harmandalı-Koyundere kısmı bu ay içinde hizmete alınıyor. AK Partili İlknur Denizli, yerel yönetimin eksikliklerini ortadan kaldırmak için, ulaşım konusundaki çalışmalara hız verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Çevre yolu uzuyor
Konak Tüneli'nin ardından yapımı devam eden çevre yolu Harmandalı- Koyundere kavşağındaki çalışmaları inceleyen AK Parti Milletvekili İlknur Denizli, 9 km'lik Harmandalı-Koyundere yolunun açılış aşamasına geldiğini söyledi. Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'ndan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Denizli, "Projeye dahil edilen yan yollar ve bağlantı yolları ile birlikte açılışını yapacağımız yolun uzunluğu 12,6 km. AK Parti olarak yerel yönetimin ulaşım alanındaki ihmal ve eksikliklerini ortadan kaldırmak, İzmirlinin hayatını kolaylaştırmak için 35 projenin ulaşım alanındaki bölümlerine hız verdik. İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde başlattığı projeler gece gündüz demeden devam ediyor. Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan'ın destekleriyle İzmir'in ulaşım projelerinde kısa zamanda çok yol aldık. Projenin devamında Manisa'nın İzmir'le entegrasyonunu sağlayacak ve ihracat imkânlarını daha verimli hale getirecek Koyundere- Menemen bölümü de yakın zamanda hizmete girecek" dedi.

İZMİR, ULAŞIMDA DÖKÜLÜYOR
İlknur Denizli, İzmirlilerin en çok şikayet ettikleri konular sıralamasında ilk sırayı ulaşımın aldığını belirterek, şöyle devam etti: "Üzülerek söylüyorum ki İzmir'de ulaşım dökülüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan toplu taşımacılık tam bir facia. Vatandaşlarımız yollarda, duraklarda ve istasyonlarda çıldırmak üzereler. Aktarmalı ulaşım öyle, deniz ulaşımı ayrı bir felaket. Yeni gemiler deseniz İzmirlinin parasını sokağa atmanın bir başka biçimi. Oysa çağdaş kentlerde ulaşımda birinci öncelik toplu taşımadır, İzmir'de ise toplu ulaşım tam anlamıyla dökülüyor. Bu işi çözmekle sorumlu olanlar, vatandaşın sesini duymuyor, duymak istemiyor." Toplu ulaşım dışında özel araçların kullanıldığı ve belediyenin sorumluluk sahası içerisinde yer alan yolların durumunun ortada olduğunu sözlerine ekleyen Denizli, "Samimiyetle ve önyargısız bir şekilde etrafınıza bakın. İzmir'de kent içi yolların çağdaş bir kente yakıştığını söyleyebilir misiniz? İzmir bunu hak ediyor mu? Sorunlara uzun vadeli bir perspektiften bakamadığınızda durum ortada. İzmirliler, Hükümetin yaptığı yollarla, Belediyenin yaptığı yolları görüyor ve kıyaslıyor. İzmirli vatandaşlarımız, gerçek ve yakışan hizmetin nereden geldiğini çok iyi biliyor. Her türlü koşulda biz AK Parti olarak işimiz yapmaya devam edeceğiz. Karayolları'nın sorumluluk alanında AK Parti Hükümeti olarak dünya standartında yollar yapmaya, vatandaşa hizmet sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre yolu uzuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN