Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözler Bakan Kılıç'ta

İzmir'e yapılacak iki stat için Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüşen Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın kente gelerek gerekli açıklamayı yapması bekleniyor

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Gözler Bakan Kılıç'ta
Kendi evindeki maçları deplasmanda oynamanın sıkıntısıyla boğuşan İzmir kulüplerine müjde Ankara'dan gelecek. Özellikle Karşıyaka ve Göztepe'nin dört gözle beklediği statlar için önceki gün Ankara'da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 'stat zirvesi' yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, İzmirlilerin yüzünü güldürecek haberleri bizzat kendisinin önümüzdeki günlerde vereceği belirtildi. Altınordu, Karşıyaka, Göztepe ve Altay'ın statsızlık yüzünden iç saha maçlarını deplasmanda oynamasının İzmir için yüz kızartıcı bir durum olmaktan çıkacağı ve Bakan Kılıç'ın beklenen açıklamaları kısa bir süre içinde yapacağı öğrenildi. Bilindiği üzere depreme dayanıksız raporu verilen Alsancak Stadı süresiz, zemini bakıma alınan Atatürk Stadı ise geçici süreyle kapatılmıştı. Bu yüzden Karşıyaka iç saha maçlarını Buca'da Altınordu, Manisa'da Altay Turgutlu'da oynamış, Göztepe ise pazar günü oynayacağı Pazarspor sınavı için Sakarya'ya gitmek zorunda bırakılmıştı.

BU ANLAYIŞLA STAT OLMAZ
İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) Başkanı Tuğrul Yemişçi, kulüpleri bireysel hareket edip 'pişmiş aşa su katmak'la eleştirdi. Kulüp yönetimlerinin bu tavırlarıyla daha çok uzun yıllar stat yapımını bekleyeceğini dile getiren Yemişçi, "Biz, stat ile ilgili hep birlikte hareket edip kazanımları elde ettik. Ankara'daki zirvede KSK Yalı ve Göztepe Aksel Statlarına 15'er bin kişilik stat yapımı için onay aldık. Herşey hazırlandı, projeler çizildi, ihaleler yapıldı temel atma aşamasına gelindi ama maalesef hevesimiz kursağımızda kaldı" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu da stat konusunu bir politik çekişmeye soktuğuna değinen Yemişçi, "Kocaoğlu, Vali Mustafa Toprak'ın da bulunduğu toplantıda açıkça, 'Ben başkan olduğum sürece Karşıyaka Yalı ve Gürsel Aksel Statlarını yaptırmam. Bana göre buraları stat için uygun değil' diyerek son noktayı koydu. Şimdi iş eldeki değil, teldeki kuşa kaldı. Karşıyaka için Çiğli, Göztepe için de Uzundere gündeme getirilmeye çalışılıyor. Kulüpler stat bulamamaktan perişan durumda. Manisa'ya, Sakarya'ya gidiyorlar ama, 'Niye bu haldeyiz, niye bizi kimse korumuyor?. Tek başına hareket etmekle hatalı mı davrandık' diye özeleştiri yapmıyorlar" dedi. Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir'in stat sorununu çözmek için olumlu sinyaller vermiş ve yakın zamanda bu konu için İzmir'e geleceğini dile getirmişti. Bakan Kılıç'ın ihalesi gerçekleşen Gürsel Aksel ve Karşıyaka Yalı ile ilgili ruhsat ve açılan davalar, Göztepe'nin alternatif olarak önerdiği Uzundere, Karşıyaka'nın ise Çiğli ile ilgili taleplerinin masaya yatırılacağı ziyarette önemli gelişmelerin yaşanacağı bekleniyor. Yemişçi, Kocaoğlu'nun, Bakan Akif Çağatay Kılıç'la ne konuştuğunu, ne karar aldığını bilmediğini de belirtti, "Bekleyeceğiz, göreceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler Bakan Kılıç'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN