Yeter Kocaoğlu yeter

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Yeter Kocaoğlu yeter

Maç yapacak stat kalmayınca taraftarlar isyan etti. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Büyükşehir Belediye Başkanı'na bu sloganla seslendi

'de yaklaşık iki yıldır gündemi meşgul eden Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir'e yapılacak olan stadyumlar konusunda belediyeler tarafından sürekli olarak çıkarılan engeller nedeniyle taraftalar en sonunda patladı. Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka ve Menemen Belediyespor taraftar derneklerinin organizasyonunda Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan taraftarlar, İzmir'deki stat sorununun bir an çözülmesi eylem yaptı. Belediyelere ateş püsküren taraftarlar 'Yeter Aziz Kocaoğlu yeter' Kocaoğlu aleyhine de slogan attı.

'İZMİR ÇILDIRDI STADINI İSTİYOR'
Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, Karşıyaka ve Menemen Belediyespor taraftar derneklerinin organizasyonunda Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan taraftarlar, İzmir'deki stat sorununun çözülmesi için slogan attı. İzmir'de Karşıyaka ve Göztepe için yapılacak iki stat için yer tartışmaları sürerken Alsancak Stadı'nın yıkılma riski nedeniyle kapatılması sonrası takımları iç saha maçlarını da 'deplasmanda' oynayan taraftarların isyanı meydanlara taşındı. 'Tribün Emekçileri' adı altında birleşerek Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı eylemde stat krizi protesto edildi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki eylemde bir de ortak açıklama yapıldı. Taraftar grupları adına Türk Milli Takımı forması giyen Karya Yaya isimli kız çocuğunun okuduğu açıklamada, İzmir'de modern bir stadın bulunmadığı, kentteki spor kulüplerinin başarı elde edemediği ifade edildi. Stat konusunun siyasete alet edilmeden bir an önce çözülmesi istenilen açıklamada, "Biz ailelerimizle birlikte futbol izlemek için farklı şehirlere gitmek istemiyoruz. Biz İzmir'e yakışanın yapılmasını, yeni neslin spor sevgisinin artırılmasını istiyoruz" ifadelerine yer verildi. Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, belediye başkanlarının halkın oylarıyla oturdukları koltuklarda muhalefet olmanın arkasına sığınmadan çalışması gerektiğini söyledi. Göztepe Yalı Derneği Başkanı Behçet Şenözlü, stat sorununun yıllardır dile getirilmesine rağmen yetkililerin adım atmadığını söyledi. Altınordu taraftar temsilcisi Murat Bayer ise herkesin taraftarlar gibi bir araya gelerek İzmir için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Buca Taraftar Derneği Başkan Yardımcısı Meriç Güncü, İzmir'in statsız kalmasını tüm kent taraftarlarının içlerine sindiremediğini, Altay Taraftar Derneği Başkan Yardımcısı Ersoy Görgün ise bugün yaşadıkları olayları gelecek seçimlerde unutmayacaklarını, herkese hak ettiğini vereceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeter Kocaoğlu yeter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN