AK Parti'den 'Hoşgörü' mozaiği

AK Parti İl Başkanlığı, kentteki inanç önderlerini 16 Kasım Dünya Hoşgörü Günü'nde bir araya getirdi. İzmir Milletvekili Hotar, "Etkinlik, bizi mutlu etti" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2014
AK Parti'den 'Hoşgörü' mozaiği
AK Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı tarafından İzmir Basmane'de bulunan Yenice Lokantası'nda düzenlenen sabah kahvaltısına AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema ve AK Parti İzmir İl yöneticilerinin yanı sıra, İzmir'deki müftüler, pastörler, papazlar, rahipler, hahamlar ve Alevi Dedeleri katıldı. AK Parti'nin her zaman birlik, beraberlik ve hoşgörüyü ön planda tuttuğuna dikkat çeken AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "Dünya Hoşgörü Günü tüm dünyada yaşayan insanların, insan oldukları için birbirine yaklaşmaları ve bu doğrultuda hayatına şekil vermesindeki noktayı unutmamalı. Böylesi güzel bir günde, inanç toplulukları ile bir araya gelmek beni özellikle AK Partili olarak çok mutlu etti. Farklılıkların zenginliğimiz olduğu anlayışındaki AK Parti'nin farklı inanç gruplarına ait kesimlerle birlikte olduğunu bir kez daha göstermiş olduk. Biz bunu sadece bir birliktelik olarak görmüyoruz. 12 yıl boyunca bu noktada çok önemli adımlar attık. Bundan sonrada bu diyalogların, bireysel hak ve özgürlüklerin insanın önce insan olması için atılması gereken adımların AK Parti tarafından bundan sonra da atılacağından emin olmalarını isterim" diye konuştu.

KARDEŞLİK SOFRASI

AK Parti İzmir İl Sosyal İşler Başkanı Ali İhsan Şahin ise AK Parti'nin hoşgörüye verdiği öneme dikkat çekerek, "16 Kasım Dünya Hoşgörü Günü'nde AK Parti İzmir İl Başkanlığı olarak bir mozaik yarattık" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den 'Hoşgörü' mozaiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN