Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hani acil yapılacaktı?

Başkan Kocaoğlu'nun, "Bu çalışmada çok geç kaldık" dediği Konak ve Karşıyaka tramvay projelerinin adının bile anılmadığını hatırlatan Taşer, "Ortada yapılan hiçbir şey yok" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Hani acil yapılacaktı?
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Taşer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Bu proje çok gecikti, çok acil yapılması gerekiyor" dediği Konak ve Karşıyaka Tramvay projelerinin adının bile anılmadığını söyledi. Taşer, "Hani çok acil yapılması gerekiyordu, hani çok gecikmişti. Ortada hiçbir şey yok" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Bankası'nın alt kuruluşu olan IFC, AFD ve MİGA garantili bankayla 165 milyon Euro'luk kredi anlaşması imzalandığını ve tramvay projelerinin 3 Temmuz'da başlayacağının söylenmesine rağmen ortalarda henüz hiçbir şeyin olmadığını aktaran Taşer, "Yaklaşık bir yıl önce ihalesi yapılan, geçtiğimiz aylarda yer teslimi yapılan tramvayda hiçbir şey yok" diye konuştu.

BAŞKA ÖRNEKLER DE VERDİ

8 yıldır süren Balçova'daki teleferik çalışmalarında da bugüne kadar 6 direk dikildiğini ancak geri kalan 2 direğin ne zaman dikileceğinin meçhul olduğunu ifade eden Taşer, bu ve buna benzer ihaleler de olduğu gibi kentsel dönüşüm projeleri konusunda da benzer aksaklıkların yaşandığını belirtti. Son günlerde tartışılan stat konusunun da yılan hikayesine döndüğünün de altını çizen Taşer, "Benim şuan Karşıyakam, Göztepem, Bucam, Altayım, Altınordum Manisa'da mı maç yapacağım, Akhisar'da mı maç yapacağım telaşına girmiş. Bu İzmir ve İzmirli için çok büyük ayıp. En kötü karar, kararsızlıktan daha iyidir. Bir karar verilsin ve statların yapımına artık başlansın. İzmir'deki spor kulüplerinin bu durumdan kurtarılması lazım" dedi.

"İZMİR'DE NİYE YOK"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente bilim merkezi açmak gibi bir çaba ve çalışmanın içinde olmamasının kendilerini üzdüğünü söyleyen Murat Taşer, "Konya Büyükşehir Belediyesi TÜBİTAK ile anlaşma yapmış ve kente ilk bilim merkezi açılmış. Ankara, Eskişehir, Bursa ve Samsun'daki belediyelerinde TÜBİTAK'la ortak proje geliştirmek için çabaları ve başvuruları var. İzmir'de de mutlaka böyle bir çalışma başlatılmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hani acil yapılacaktı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN