Buca kaynıyor

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Buca kaynıyor

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı Fırtına'da Başkan Kaya yöneticilerden kredi çekerek kulübe aktarmalarını istedi

Ekonomik sıkıntı yüzünden eski ve şuanki kadroda yer alan oyuncularına ödeme yapamayan Bucaspor'da Karşıyaka maçı öncesi bir kriz daha çıktı. Önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısına çok az sayıda yönetici katılırken, başkan Hüsnü Kaya, FIFA'lık oldukları Dady ile Carlos'a avukatlık ücreti ve faizlerle birlikte toplamda 1 milyon euro, iş mahkemesinde davası sonuçlanan ve 450 bin lira alacağı kesinleşen eski oyuncusu Serkan Yanık'a 450 bin lira, alacağı için federasyona giden Altınordulu Berkay'a da 380 bin liralık borcu ödeyebilmek için yöneticilerden 150'şer bin lira kredi çekip kulübe aktarmalarını istedi ancak olumlu cevap alamadı.

HENRİQUE "SON MAÇIM"
Kaya'nın, istifa dilekçelerini veren 6 yöneticinin istifasını kabul etmediği ortaya çıktı. Yöneticilerden bazılarının istifalarını noter kanalıyla kulübe göndereceği açıklandı. 4 aylık maaşı ile peşinattan kalan 30 bin doları alamadığı gerekçesiyle avukatı aracılığıyla kulübe ihtarname gönderen ve dayanacak noktası kalmadığını belirten defans oyuncusu Henrique de yönetime "Karşıyaka son maçım" diyerek rest çekti.

BORÇ VAR PARA YOK
Henrique gibi aynı sıkıntıları yaşayan Kanada asıllı Alman oyuncu Nsaliwa'nın da önümüzdeki hafta içinde kulübe ihtarname çekeceği ifade edildi. Elazığspor galibiyetinin üzerinden 10 gün geçmesine rağmen yönetimin üçer bin lira galibiyet primini ödeyememesi üzerine önceki gün futbolcular, başkan Hüsnü Kaya ile görüşme yaptı. Maç başı ve peşinatlarını alamadıkları gerekçesiyle primlerle geçimini sağlayan futbolcular ödemenin yapılmasını istedi. Maddi kaynak arayan başkan Kaya'nın da Karşıyaka maçına kadar primleri ödeme sözü verdiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca kaynıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN