Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tam otomatik iskence

Büyükşehir'in temmuz ayında hizmete soktuğu Alsancak tam otomatik katlı otoparkı, vatandaşa çile oldu. Bir aracın yaklaşık 5 dakikada park edilmesi uzun kuyrukları ve tartışmaları beraberinde getiriyor

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Tam otomatik iskence
Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz temmuz ayında hizmete sokulan ve Türkiye'nin en modern otoparkı olarak lanse edilen Alsancak tam otomatik katlı otoparkı, vatandaşları çileden çıkartıyor. Bir aracın park etme süresi yaklaşık 5 dakikayı bulunca, otopark önünde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Sokakta araç trafiği kilitlenirken, vatandaşlar arasında tartışmalar da yaşanıyor. Alsancak bölgesinin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanan 11 katlı, 280 araç kapasiteli tam otomatik katlı otopark vatandaşa çile oldu. 1408 sokakta yer alan ve akıllı sistem olarak lanse edilen otoparkın, araçları uzun sürede park etmesi nedeniyle otomobil kuyrukları oluşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamanın başlamasıyla birlikte otopark çevresindeki kaldırımlara kırmızı demirler ile kaldırım bitişiğindeki yola plastik turuncu delinatörleri döşemesi sorunu daha büyük hale getirdi. Tam otomatik katlı otoparkın yavaş işlemesi nedeniyle sokakta araçlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Bir otomobilin minimum beş dakikada park edildiği otoparkta o süre zarfında başka otomobilin park edememesi araç zincirlerinin oluşmasına neden oluyor. Yolun bariyerlerle daraltılması ile araçların geçişi de zorlanınca vatandaşa kolaylık sağlaması amaçlanan uygulamanın çileye döndüğü gözlendi. Uzun süreli beklemelerin yaşandığı sokakta korna sesi eksik olmazken, vatandaşlar arasında da kavgalar yaşanıyor. Mahalle halkı da yaşanan sıkıntı nedeniyle isyan noktasına geldi. Yaşananları otopark çalışanlarının hiçbir müdahalede bulunmaması da dikkat çekti. Akıllı otoparkın yavaş araç park etmesi ve bundan dolayı yaşanan kaos bu görüntülerle gözler önüne seriliyor.

KILIÇDAROĞLU AÇMIŞTI
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin en modern tam otomatik katlı otoparkı kamulaştırması dahil toplam 20 milyon TL'ye mal oldu. Geçtiğimiz Temmuz ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle hizmete açılan 11 katlı otopark, 184'ü binek, 96'sı cip olmak üzere 280 araç kapasiteli. Otoparkta ayrıca 7 otopark personeli ile 3 teknik eleman görev yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam otomatik iskence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN