Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu'na bir ikaz da CHP'den

Sakatlar Derneği'nin, kira borcu nedeniyle icra takibi başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne karşı yaptığı eyleme, CHP İl Başkanı Ali Engin de destek verdi

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Kocaoğlu'na bir ikaz da CHP'den
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, kira borcu nedeniyle icra takibi başlatması yüzünden oturma eylemi yapan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi üyelerini ziyaret eden CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, imza kampanyasına katıldı ve derneği desteklediğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi önündeki oturma eylemlerini 5 Kasım'dan bu yana sürdüren dernek üyeleri, Doğal Yaşam Parkı'ndaki filin aylık masrafının 20 bin lira olmasına atıfta bulunarak eylemlerine oyuncak fili de dahil etti ve "File var da bize yok mu" sloganı attı. Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyeye 22 bin lira kira ödediklerini, 28 bin lira daha kira borçlarının bulunduğunu aktararak, dernek olarak kira ödemenin zorlarına gittiğini söyledi. Dernek binasının daha çok eğitim amaçlı kullanıldığını ve eğitim alanı için kira ödemek istemediklerini kaydeden Çerçioğlu, şöyle konuştu: "Dernekte bir gün arkadaşlarla toplantı yapıyorduk. Bir gazetede Doğal Yaşam Parkı'ndaki bir filin aylık giderinin 20 bin lira olduğu yazıyordu. Bunu okuduktan sonra arkadaşlarımızla birbirimize baktık. Kendi kendimize 'Bir fil etmedik ya' dedik. Ondan sonra bu slogan oldu. Doğal yaşam parkındaki bir file karşı değiliz elbette. Ama 800 üyesi olan bir derneğin eğitim ve sosyalleşme alanları olarak kullandıkları yerlere 50 bin lira gibi bir rakamı ödemek zorumuza gidiyor. Kira problemini çözmek için tekerlekli sandalyedeki arkadaşlarımız pet şişe, kapak topluyorlar, onları satıp kira ödemek için uğraşıyoruz. O sırada bir haber okuduk, 'doğal yaşam parkında bir filin aylık gideri 15-20 bin lira' diye, demek ki bir fil etmiyormuşuz dedik. Derneğin yıllık kira bedeli bu kadar." Çerçioğlu, soruna çözüm bulununcaya kadar belediye binası yanındaki oturma eylemlerini gün içerisinde sürdürmeye devam edeceklerini belirtti. CHP İl Başkanı Ali Engin'in de imza kampanyalarına destek verdiğini anlatan. Çerçioğlu "Yanımıza gelip derdimizi dinlediğinde Ali Engin bize hak verdi. Bizim bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olduğumuzu söyledi. Madem öyle neden 15 gündür burada soğukta bekliyoruz da belediye başkanı sıcak koltuğunda oturuyor. Ali Engin bize Kocaoğlu ile görüşeceğini söyledi ama sonra ne oldu bilmiyoruz" dedi.

PLAZAYA VAR DA...

Büyükşehir Belediyesi'nin kiralamasına rağmen aylardır kullanmadığı Akdemir Plaza'ya aylık 175 bin lira kira parası ödediğini ifade eden Çerçioğlu "Akdemir Plaza'ya aylık ödenen kira bedeli bizim 10 yıllık eğitim masrafımız. Ancak oraya bu kadar ücret ödenirken bizden kira bedeli istiyorlar" diye konuştu. 12 bin imza topladıklarını topladıklarını söyleyen Başkan Çerçioğlu, "Toplam imza sayımız 20 bine ulaşınca, bu imzaları Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne göndereceğiz. Sesimizi bu şekilde duyuracağız" dedi.

DİLENCİ DEĞİLİZ

Kendilerine hala belediyeden "Derdiniz nedir" diye sorulmadığını da anlatan Çerçioğlu, "Eğitim alanlarını tahliye ettiğimizde Aziz Kocaoğlu'nun eline ne geçecek? Sürekli dilenci kültürünü öne çıkarmaya çalışıyorlar. Belediye meclis üyesinin biri 'Valilik'ten istesinler' demiş. Sen necisin burada, niçin seçildin? Hala dilencilik yaptıracağız diye uğraşıyorlar" şeklinde tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'na bir ikaz da CHP'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN