Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özür beklİyoruz

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Özür beklİyoruz

Büyükşehir'in kapı dışı etmek istediği Türkiye Sakatlar Derneği'nin Başkanı Erdem Çerçioğlu, "Kocaoğlu kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğimizi söylüyor. İspatlamazsa bizden özür dilemeli" dedi

Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin kira borçları nedeniyle tahliye edilmemek İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne karşı yaptığı eylem 17. gününde de devam etti. Şu ana kadar belediyeden kendilerini arayan soran kimsenin olmadığını belirten Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu önümüzden geçti. Bırakın bizle konuşmayı dönüp bakmadı bile. Bizi görmezlikten geldi" dedi. İnsan yerine koyulmadıklarını tekrarlayan Çerçioğlu, "Başkaları eylem yapınca hak arama oluyor. Biz eylem yapınca duygu sömürüsü oluyor. Biz davamızda haklıyız ve hakkımızı alana kadar eylemimizi sürdüreceğiz" dedi. Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi ve üyeleri olarak Aziz Kocaoğlu'ndan özür beklediklerini dile getiren Başkan Çerçioğlu, "Kocaoğlu kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğimizi söylüyor. Kamuoyunu nasıl yanlış bilgilendirmişiz. Bunu açıklasın. Aziz Kocaoğlu bunu açıklayamazsa kendisi yalancıdır" dedi. Bugüne kadar 13 bin imza topladıklarını anlatan Çerçioğlu, "13 imza atan vatandaşlar arasında CHP'liler de var. CHP'liler bile bizi haklı görüyor. Bugüne kadar 13 bin kişi bize destek verdiyse, bu da haklı olduğumuzu kanıtlıyor. Eğer 17 gün boyunca eylem yapmak yerine elimizde makbuzlarla sokak sokak, kapı kapı gezseydik borcumuz olan parayı toplamıştık. Bu duyarsızlıktan başka bir şey değil" diye konuştu.

ENGİN ÇARK ETTİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne karşı eylemlerini sürdüren Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin imza kampanyasına CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin'in destek vermesi gündeme oturdu. İmza kampanyasına destek vermesiyle ilgili olarak konuşan Ali Engin, engellilerle Konak Meydanı'nda tesadüfen karşılaştığını belirtti, "Derneğin eylemine destek verdiğim iddiaları doğru değil" dedi. Konuyu bildiğini ve takipçisi olduğunu ifade eden Engin, "CHP İl Başkanı olarak arkadaşlara tabiki yardımcı olmak isterim. Paranın bir şekilde karşılanması için imza kampanyasına destek verdim. Olayda kim haklı kim haksız diye bakmıyorum. Belediye sonuçta bir kamu kurumu ve kiraya verilen yer de kamuya ait bir işletme. Engelliler, kadınlar ve çocuklar için ayrı uygulama yapmamalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özür beklİyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN