Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egeli'yi suçlarken itiraf etti

Başkan Kocaoğlu, Körfez vapurlarıyla ilgili haberlerimiz için "Karalama kampanyası yapılıyor" dedi. Fakat Çakabey'in ardından 1881 Atatürk'ü de sorunları yüzünden Yalova'ya göndereceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Egeli'yi suçlarken itiraf etti
Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni Foça'daki 21 milyon liralık çevre yatırımının startı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, katıldığı törende acı itirafta bulundu. Kocaoğlu, seçim döneminde Körfez ulaşımında kullanılmak üzere apar topar İzmir'e getirilen ancak eksiklikleri yüzünden kızağa çekilip Yalova'ya gönderilen Çakabey'den sonra 1881 Atatürk gemisinin de sorunları yüzünden geri gönderileceklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu, Körfez vapurlarıyla ilgili karalama kampanyası yürütüldüğünü iddia etti ancak "1881 Atatürk gemisini çok yaktığı için geri gönderiyoruz" açıklaması ile Egeli Sabah'ı bir kez daha haklı çıkarmış oldu. Bir süredir yeni Körfez vapurlarıyla ilgili menfi bir propaganda yapıldığını belirten Başkan Kocaoğlu, "Yaptığımız her işte karalama kampanyası yapılıyor. Bu vapurlar dünyaya örnek vapurladır. Ufak tefek eksikleri vardır, olacaktır. Bunların hepsi gideriliyor. 1881 Atatürk ismini verdiğimiz vapurumuz 14 knot hızla gidip diğer vapurlarımızdan daha az yakıyor. Ama 18 knot hıza çıktığında daha fazla yakıt harcıyor. Bu sorunun çözülmesi için geri gönderdik. Ne gerekiyorsa yapılacak. Gerekirse o motor değiştirilecek. Burada önemli bir şey yok. Biz de sıkı bir şekilde takip edip, şartnameye uygun olarak almaya çalışıyoruz. Bu proje Türk tersaneciliğinin çıtasını iki misli yükseltmiştir. Gerisi karalama kampanyasıdır" diye konuştu. Çakabey gemisinin İzmir'e gelmesine rağmen bir türlü seferlere başlayamamış, 84 gün Üçkuyular Vapur iskelesinde bağlı duran geminin şartnameye uygun olarak üretilmediği, eksiklerinin bulunduğu anlaşılmıştı. 5 Mayıs'ta Karşıyaka ile Konak arasında ilk seferini yapan ve 5 ay seferde kalan gemi önce Bostanlı Vapur iskelesine çekilmiş, ardından da yaklaşık 1 ay önce Yalova'ya geri gönderilmişti. Bu süreçte Egeli Sabah, Çakabey'deki eksiklerin daha sonra gelen 9 Eylül ve Atatürk 1881 isimli gemilerde de olduğunu ve Çakabey geri döndükten sonra bu gemilerin de Yalova'ya geri gideceğini kamuoyuna duyurmuştu.

30 AYDA BİTECEK

Yeni Foça'da çalışmaları başlayan 88 kilometre uzunluğundaki kanal şebekesi ve evsel atıkları arıtmaya pompalar vasıtasıyla iletecek 5 adet terfi merkezi, 20 milyon 830 bin liraya mal olacak ve 30 ayda tamamlanacak. Kanal imalatları sürerken arıtma tesisinin de yapımına başlanacak. Yaklaşık 2.5 yıllık bir sürenin ardından Yeni Foça, foseptikten kurtulacak ve evsel atıklar arıtmadan geçirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli'yi suçlarken itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN