Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir sağlıktan çok kazanacak

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucusu Veysi Kubba, bir yabancı hastanın on SGK'lı hastaya eş değer olduğunu belirtti. Kubba, "Pazarlama işini iyi yaparsak, sağlıkta marka kent oluruz" dedi

Giriş Tarihi: 27.11.2014
İzmir sağlıktan çok kazanacak
İzmir Üniversitesi ve Medicalpark Hastanesi'nin işbirliğinde kurulan İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Turkuvaz Medya Grubu'nda bulunan Sabah ve Yeni Asır'ı ağırladı. Toplantıya Turkuvaz Medya Grubu Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, Sabah Gazetesi İzmir Temsilciliği Haber Müdürü Ahmet Uzan, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Sabah ve Yeni Asır'ın yazı işleri kadrosu ile İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi kurucu ortakları Veysi Kubba, Zafer Beken ve hastane üst yönetimi katıldı. İzmir'in sağlık turizminde en etkin kurumlarından biri olan İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, dünyanın birçok noktasından hasta kabul ediyor. 1 yabancı hastanın 10 SGK'lı hastaya eş olduğunu vurgulayan İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, "Bugün itibariyle ayda 300 yabancı hasta, kurumumuza yatış yapıyor. Yabancı hasta ve yakınları düşünüldüğünde, 14 bin kişi İzmir Otelleri'nde konaklıyor. Yani başka bir deyişle kente hasta olarak gelen daha sonra turist oluyor. Çünkü buraya gelen hastaları İzmirlinin gelenekleriyle karşılıyoruz. Hastalara İzmir'in kültürünü, yemeklerini ve tarihini tanıtıyoruz" diye konuştu.

YÜZDE 40 PAY ALMALIYIZ
İzmir'in gelecek 10 yılda, İzmir Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi olarak attıkları adımalar ile sağlık turizminde marka kent haline geleceğini vurgulayan Kubba, "Sağlıkta yaptığımız stratejik atılımlar sonucunda hükümet, özel hastanelerin sağlık turizmine katkı vermesi için çalışma içine girdi. İzmir gelecek 10 yıl içerisinde sağlıkta çok iyi yerlere gelecek. Dünyada bize 2 saatlik uzaklıkta 1 milyar insan bulunuyor. Fakat sağlık turizmini iyi pazarlayamıyoruz. İnsanlar niye ABD, Almanya, Macaristan ve Bulgaristan gibi ülkeleri tercih ediyor da Türkiye'yi tercih etmiyor. Bizim hiçbirşeyimiz eksik değil. Doktorlarımızdan tutun hastanelerimize kadar herşeyimiz kaliteli durumda. Bizim tek eksiğimiz pazarlama konusudur. Onu da yavaş yavaş öğreniyoruz" dedi. Taahhüt etmenin kolay başarmanın zor olduğunu söyleyen Kubba, "Biz verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için çok mutluyuz. Sağlıkta herşey dahil modelleri ile geleceğin altyapısını oluşturduk. Bunu oluştururken büyük bir fedakarlık örneği gösterdik. Artık dünyanın dört bir yanından, Fizan'dan bile insanlar bizi tercih ediyor. Sağlık turizminde İstanbul, marka kent imajını kullanarak Türkiye genelinin yüzde 60'lık payını alıyor. Geri kalan yüzde 40'lık payı İzmir'in alması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir sağlıktan çok kazanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN