Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa'ya dev otopark

Türkiye'nin en büyük otomasyonlu otoparkının temeli Manisa'da düzenlenen görkemli törenle atıldı. 11 katlı ve 560 araç kapasiteli tesisin, kentin park sorununa çözüm getirmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Manisa'ya dev otopark
Türkiye'nin en büyük otomasyonlu otoparkının temeli Manisa'da gerçekleştirilen görkemli törenle atıldı. Manisa'nın en büyük sıkıntılarının başında gelen otopark sorununu çözmek için 1,5 yıldır çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi, temeli atılan Emekliler Parkı otoparkının ardından üzerinde çalıştığı 11 katlı ve 560 araç kapasiteli Türkiye'nin en büyük otomasyonlu otopark projesini hazırladı. Kent merkezinde yapılan ve ev sahipliğini Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yaptığı temel atma törenine Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, Baro Başkanı Av. Zeynel Balkız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MHP MKYK üyesi Mustafa Enöz Turgutlu, Alaşehir, Sarıgöl, Salihli, Kula ve Selendi Belediye Başkanları, sivil toplum örgütleri ve Manisa halkı katıldı. Temel atma törreninde heyecanlı olduğu gözlerden kaçmayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "11 katlı ve 560 araç kapasiteli otopark kent merkezinin park sorununa önemli katkı sağlayacak. Kent merekezi, Cumhuriyet Meydanı ve Emekliler Parkı otoparkından sonra bin 350 araç kapasiteli 3 kapalı otopark alanına kavuşacak. Uzunca bir süre prosedürler nedeniyle bekleyen dev projemizde artık temel atma safhasına gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

630 GÜN SÜRECEK

Projenin bitme süresinin 630 gün olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, "Bu sürenin öncesinde projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Projemizde kurulacak olan sistem son teknoloji donanımlarda olacak. Projemizin bir örneği İzmir ve İstanbul'da mevcut. Ancak Alman teknoloji ürünü olan 560 araçlık projemiz, Türkiye'nin en büyük projesi olma özelliğini taşıyor. Şimdiden Manisa'ya hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. Başkan Ergün'ün konuşmasının ardından törene katılanlar inşaatı inceledi. İnşaat alanındaki kurban kesimi sonrası, Başkan Ergün ve bereberindekiler, otoparkın temeline nazar boncuğu attı. Temel atma töreni edilen dualar ile birlikte sona erdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kendi imkanlaır ile finanse edilen 11 katlı ve 560 araç kapasiteli Türkiye'nin en büyük otomasyonlu otoparkı 28 milyon 800 bin liraya mal olacak. Kent merkezine gelecek Manisalılar, otoparka araçlarını girişte teslim edecek. Tam otomasyonlu olan otopark, bilgisasyar sistemiyle boş olan park yerine otomatik mekanizma ile aracı kendisi yerleştirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'ya dev otopark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN