Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz düşman değiliz inadı bırak Başkan

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Biz düşman değiliz inadı bırak Başkan

Eğitim faaliyeti yürüttükleri belediyenin üç küçük ofisinden, kiralarını ödeyemeyince çıkarılmak istenen engelliler, görüşmek için CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'e gelmesini bekliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından, eğitim faaliyetinde bulundukları üç küçük ofisin kira borcunu ödeyemedikleri için haklarında icra takibi başlatılan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin belediye hizmet binası önünde başlattığı protesto eyleminde 24. gün geride kaldı. İki gün önce "Başkanım görüşelim artık" diye seslendikleri Aziz Kocaoğlu'nun, "Görüşürüz" demesiyle umutlanan engelli vatandaşlar, geçen sürede bir daha ses çıkmayınca hayal kırıklığı yaşadı. Belediye Sarayı'nın protokol otoparkında eylemlerine devam eden engelliler, hizmet binasına giriş yapan bürokratları alkışlarla protesto etti. Engelliler, Kocaoğlu'ndan umudu kesince, 1 Aralık'ta İzmir'e gelecek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu beklemeye başladı. Dertlerini Kılıçdaroğlu'na anlatacak olan engelliler, Kocaoğlu'nun inadından vazgeçmesi için yardım isteyecek.

AMACIMIZ sadece EĞİTİM

Diğer yandan "partizanlıkla" itham edilen engeller adına açıklama yapan Derneğin İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu, "Bizler kendi halinde engelli vatandaşlarız, parti mensupları değiliz. Bize yardımcı olmak isteyen herkesin yanında yer alırız. Amacımız daha önce olduğu gibi derneğimizde faaliyetlerimize devam etmek. Orası da bizim eğitim yerimiz. Eğitimin yapıldığı her yer kutsaldır. Zaten toplumdaki yerimiz kısıtlı. Burası da elimizden alınırsa, tek sosyalleştiğimiz yeri kaybedeceğiz. Artık Sayın Kocaoğlu inadından vazgeçsin. Hatta gelsin onu orada ağırlayalım. Bizler düşman değiliz. Kendisi bu kentin Belediye Başkanı. Onun bu sorunu çözeceğine inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz düşman değiliz inadı bırak Başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN