Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cifte hediye

Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi, Bayraklı Belediyesi'nin yardım kampanyası ile 29 günün sonunda eylemlerine son verdi. Başkan Karabağ, şimdi de bir bina alınması için tüm belediyelere çağrıda bulundu

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Cifte hediye
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kira borcu nedeniyle haklarında icra takibi başlatılan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin 29 gündür devam ettirdiği eylem, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın araya girmesiyle geçici olarak noktalandı. Bayraklı Belediye Meclisi'nde gündeme gelen engelli eylemi üzerine açıklama yapan Karabağ, engellilerin 28 bin liralık borcunu ödeyeceklerini açıklamıştı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Başkan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediye Sarayı'nın önünde yağmur soğuk dinlemeden 29 gündür eylem yapan engellileri ziyaret etti. Başkan Karabağ, "Bütün meclisler toplansın huzur hakkını bağışlama karar alsın. Bu bedel ile bir günde onlara bina alalım" dedi. Bayraklı Belediyesi Meclisi'nde gündeme gelen borç için AK Parti grubu 10 bin lira CHP grubu 10 bin lira olmak üzere toplamda 20 bin TL yardım toplandı. Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu'nu da yanına alan Başkan Karabağ, "Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Böyle önemli bir günde böylesine hak arayan bir eylemi birlikte bitirebilmenin sevincini yaşıyorum. Meclisimizle aldığımız kararla bir katkı koyarak, bu eylemi sonlandırma noktasına getirdik. Bir daha konu buralara gelmeden, tapusu olan bir dernek olmalarını isterim. Eğer büyütebilirsek, ikinci bir kampanyayla kendi binaları olan bir dernek olsun isterim. Bütün meclisler toplansın huzur hakkını bağışlama karar alsın. Bu bedel ile bir günde onlara bina alalım" dedi.

"KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ"
Dernek olarak başlattıkları eylemi 28'inci gününde Başkan Karabağ'dan gelen olumlu adım neticesinde bitirme kararı aldıklarını belirten Dernek Başkanı Çerçioğlu, "Biz problemin kalıcı olarak çözümlenmesi ile ilgili eylem yapıyorduk. Sayın Hasan Karabağ, Başkan Kocaoğlu ile görüşmüş. Bir adım atmışlar, gerisini kendilerinin getireceğini belirtti. Biz de eyleme ara verme kararı aldık. Büyükşehir Belediyesi ya da diğer kişi ve kurumlara kırgın değiliz. Sayın Kocaoğlu'nun da buna duyarsız kalmayacağını ümit ediyoruz. Sayın Karabağ'a teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cifte hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN