Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir de anladı

Egeli Sabah'ın defalarca gündeme taşıdığı sahil bandındaki umumi tuvalet eksikliğini fark eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta Konak ve Alsancak'ta modern tuvaletler kurdu

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Büyükşehir de anladı
"Ege'nin İncisi" olarak anılan İzmir'in 40 kilometrelik sahil bandında halka açık bir tuvalet bulunmamasını Egeli Sabah'ın peş peşe yaptığı haberlerle gündeme getirmesinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi de bu eksikliğin farkına vararak, gerekli adımları attı. Büyükşehir Belediyesi'nin sahil bandını kapsayan milyonlarca liralık İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi'nde umumi tuvalet bulunmaması İzmirlilerin tepkisini çekmiş, Egeli Sabah "Sık dişini İzmirli" başlıklı haberiyle konuyu kent gündemine taşımıştı. Bu yayınların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk olarak, vandallarca tahrip edilen ve kullanılamaz hale getirilen Alsancak Vapur İskelesi önündeki tuvaleti kaldırarak yerine daha modern bir tuvalet yerleştirdi. Belediye ikinci adımı da daha önce kullanıma kapattığı Konak Vapur İskelesi'nin karşısındaki yeraltı tuvaletini tadil ederek attı. 1,5 ay süren tadiler çalışmasından sonra, bakımsızlıktan harabeye dönen ve duyarsız vatandaşların çöplük haline getirdiği Konak Yeraltı Tuvaleti, son derece modern, yeni yüzüyle kullanıma hazır hale getirildi. Hijyen ve su tasarrufu unsurları dikkate alınarak dizayn edilen tuvaletin, kısa süre içinde açılacağı bilidirildi.

SIRA METRODA
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, 40 kilometrelik sahil bandındaki halka açık tuvalet sorunu için harekete geçmesinin ardından İzmirliler, İzban ve metroda da tuvalet sorunun çözülmesini istiyor. Hattın bir ucundan diğer ucuna ortalama 86 dakika yolculuk süresi olan 32 istasyona sahip İzban'da ve 17 istasyona sahip İzmir Metrosu'nda halka açık tuvalet bulunmamasına dikkat çeken vatandaşların, burada sıkıntının devam ettiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir de anladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN