Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'na engellilere hakaret davası açılacak

Giriş Tarihi: 8.12.2014
Kılıçdaroğlu'na engellilere hakaret davası açılacak

Ege Zihinsel Engelliler Koruma Derneği Genel Başkanı Hayrettin Yaşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "zihinsel engelli" diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na hakaret davası açacaklarını söyledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek "Zihinsel engelli demek kendisine ödül olur, akılsız demek en iyisi" biçimindeki ifadeleri mahkemeye taşınıyor. Ege Zihinsel Engelliler Koruma Derneği Genel Başkanı ve Tüm Engelliler Federasyonu Başkanvekili Hayrettin Yaşar, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunarak hakaret davası açacaklarını söyledi. Yaşar, zihinsel engellilerin, engelliler arasındaki en büyük sıkıntıyı çeken grup olduğunu belirterek, "Engelliler haftasında, engellileri onore edecek cümleler söylemesi gerekirken, ne yazık ki engelli vatandaşların da bulunduğu ortamda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan husumetinden dolayı kırıcı, aşağılayıcı sözler ediyor. Atatürk'ün kurduğu bir partinin genel başkanı, bu sözlerin nasıl algılanacağını düşünmüyor mu? Bu cümleler bizi son derece üzmüştür" dedi.

ÖZÜR DİLEMELİ
Başkan Hayrettin Yaşar, Kılıçdaroğlu'nun zihinsel engellileri incittiğini dile getirerek,"Türkiye nüfusunun yüzde 12'sini engelli vatandaşlar oluşturuyor. Herkesin engelli adayı olduğu gerçeği unutulmalalıdır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm engellilerden ve Türk Milleti adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dilemesini istiyoruz. Bu söylenenlerin suç duruyusu olmasını talep ediyoruz. Kılıçdaroğlu'na, zihinsel engellilere yönelik sözlerinden dolayı hakaret davası açacağız. Zihinsel engellilik kimseye küfür olarak söylenemez" şeklinde tepkisini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'na engellilere hakaret davası açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN