Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bostanlı 'gemİ mezarlığı' gİbİ

Körfez'de kullanılmak üzere getirilen gemilerden başarısız sonuçlar alan Büyükşehir, eski yolcu gemilerini de Bostanlı İskelesi'nde çürümeye terk etti. Vatandaşlar, bu sorumsuzluğa tepkili

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Bostanlı 'gemİ mezarlığı' gİbİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık iki yıl önce 117 milyon euro bedelle ihale ettiği 15 gemilerden olan Çakabey ve 1881 Atatürk'ün eksiklikler nedeniyle Yalova'ya geri gönderilmesinin yankıları sürerken, eski yolcu gemileri de Bostanlı Vapur İskelesi'nde çürümeye terk edildi. 3 yolcu gemisi iskelede atıl vaziyette bekletilirken, gemilerin küçük düzenlemelerle yeniden kullanıma açılmaması tepkilere neden oldu.

ATIL DURUMDA
Yeni yolcu gemilerinin ihalesini yapıp teslim aldıktan sonra büyük bir fiyasko yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllar kent halkına hizmet etmiş 3 yolcu gemisini Bostanlı Vapur İskelesi'nde çürümeye terk etti. 3 yolcu gemisi iskelede atıl vaziyette beklerken, Büyükşehir Belediyesi'nin bu eski yolcu gemileriyle ilgili şu ana satış ya da yeniden düzenlenmesi için ihaleye çıkmaması tepkiye neden oldu. İskelenin adeta gemi mezarlığına döndüğünü dile getiren vatandaşlar, "Bostanlı İskelesi gemi mezarlığı olma yolunda ilerliyor. Bu gemiler ihale ile neden satılmıyor. Ya da gemiler küçük düzenlemeler yapılarak sergi salonu veya benzer amaçlarla kullanılabilir. İstanbul'da hurdaya ayrılan Turan Emeksiz vapuru 2 milyon liraya çok güzel otel halini almıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi henüz taşınmadığı Akdemir Plaza'ya 6 ayda 1 milyon 50 bin lira ödüyor. İnşallah en kısa zamanda Büyükşehir Belediyesi bu gemilerle ilgili ihaleye çıkar ya da bir yatırımcının kullanımına verir. Böylece Bostanlı İskelesi de bu çirkin görüntüden kurtulmuş olur" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bostanlı 'gemİ mezarlığı' gİbİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN