Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklarımızın geleceği için işbirliği yapmak şart

Madde Bağımlılığı Eğitim Sempozyumu'nda konuşan AK Partili Nükhet Hotar, "Geleceğimiz olan gençlerimizi her türlü kötülükten korumak için hep birlikte işbirliği yapmalıyız" dedi

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Çocuklarımızın geleceği için işbirliği yapmak şart
AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen 'Madde Bağımlılığı Eğitim Sempozyumu'na sosyal işler birim başkan yardımcıları ve milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda akademisyen katıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yetkilileri ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından talep edilen ve bu çerçevede düzenlenen eğitim programına; KKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Şube Sorumlusu, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Başkanı, İş Kadınları Derneği Başkanı, İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri eşlik etti. Madde Bağımlılığı ile mücadeleye yönelik çalışmalar yürüten akademisyenler, çalışma alanları ile ilgili sunum gerçekleştirerek önerilerini paylaştı. Sempozyumun açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, toplumsal adalet ve güvenliğin tesisi ve korunmasının devletin temel görevleri arasında yer aldığına dikkati çekti. Halkın huzur ve güven içerisinde geleceğinden emin, sağlıklı ve güçlü bir yapıda hayatını sürdürmesinin bu görevin hakkıyla yerine getirilmesine bağlı olduğunu söyleyen Hotar, "Bütün ülkeler için en önemli tehditlerden birisi olan bağımlılık, ülkemizde de büyük bir toplumsal sorun olarak karşımıza çıkmaktadır" ifadesini kullanarak, bağımlılığın kişinin özgürlüğünü, kendine has olma özelliğini yitirdiği bir sonuç olduğunu belirtti.

SATICI DİLİ ÖNEMLİ

Sempozyumda uyuşturucu kullanıcıları arasında geliştirilen dil alıcı ile satıcının kısa sürede birbirlerini tanımalarına imkân verdiği için oldukça tehlikeli olduğuna dikkat çekildi. Narkotik yetkililerine göre bu şekiller polis tarafından bilinse de madde bağımlılığı ile mücadele eden tüm kesimlerin bu işaretlerden haberdar olması önem taşıyor. Birçok çeşidi bulunmasına rağmen bugünlerde alıcı ile satıcıyı buluşturan en önemli işaret üç siyah nokta. Bu üç nokta "görmedim, duymadım, bilmiyorum" mesajı ile karşıdakine güven veriyor. Vücudun görünen bir yerine (genellikle ele) yapılan üç noktalı dövmeler vasıtasıyla alıcı ile satıcı birbirlerini hiç tanımadıkları hâlde her türlü ortamda iletişim kurabiliyor ve alışverişi gerçekleştirebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklarımızın geleceği için işbirliği yapmak şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN