Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egeli Sabah yazınca Büyükşehir uyanıyor

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Egeli Sabah yazınca Büyükşehir uyanıyor

Büyükşehir, 'Belediye kazalara davetiye çıkarıyor' haberimizin ardından harekete geçti. Karşıyaka'da yapımını bitiremediği büyük tehlike saçan köprüyü uyarıcı tabelalar ve trafik lambası ile donattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karşıyaka'da bulunan Bestekar Yusuf Nalkesen Caddesi'nde yapımına başlanan fakat bir türlü bitmemesi nedeniyle tehlike saçan köprü inşaatı için önlem alındı. Yaklaşık 450 metre kesintisiz olarak dümdüz olan yolda sürücülerin, Demirköprü Alt Geçidi'nin çıkışında hiçbir uyarıcı trafik işaretinin bulunması nedeniyle aniden karşılaştığı köprü inşaatını Egeli Sabah'ın gündeme taşımasının ardından Büyükşehir Belediyesi uyarıcı tabela ve trafik lambası ile donattı. Karşıyaka'daki trafik yoğunluğuna çözüm bulmak adına İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ama bir türlü sonlandırılamayan köprüler için "Belediye kazalara davetiye çıkarıyor" başlıklı haberimizin ardından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler gereken önlemi aldı. Ucube olarak kentin göbeğinde yarım kalmış köprülerden Bestekar Yusuf Nalkesen Caddesi üzerindeki Demirköprü Alt Geçidi'nin çıkışında sürücüleri uyarıcı hiçbir trafik işaretinin bulunmaması nedeniyle, sık sık maddi hasarlı ve hatta ölümlü kazalar yaşanıyordu. Yarım kaldığı için bir çok trafik kazasına neden olan köprü inşaatına "ölüm virajı" ve "kaza duvarı" adını veren çevre sakinleri, "Önlem alınması için illaki canların yitip gitmesi ve haber mi olması gerekiyordu" diyerek isyan etti.

TRAFİK TEK ŞERİDE İNDİ

Sürücülerin frene dahi basmasına fırsat vermeden aniden karşısına çıkan köprü inşaatının duvarı için Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Demirköprü Alt Geçidi'nin girişine, içine ve çıkışına tam 12 adet uyarıcı trafik tabelası ve yanıp sönen trafik ışığı yerleştirdi. Ekipler bununla da yetinmeyip asfalt üzerindeki araçların hız kesmesi için yapılan kalın şeritler çekti. Geçte olsa işini şansa bırakmak istemeyen iki şerit olan yolun alt geçidin çıkışındaki bölümünü yerleştirdiği plastik dubalar ile tek şeride indirdi. Büyükşehir Belediyesi'nin bir çok ölümlü kaza ve onlarca yüksek maddi hasarlı kazananın yaşandığı yerde çevre sakinlerinin defalarca uyarmasına rağmen önlem alınmamasının ardından konunun basına taşınmasıyla birlikte önlem alınması çevre sakinlerinin tepkisini çekti, "İlla hataların giderilmesi tedbirlerin alınması için konunun gazetede haber olması mı gerekiyor? Buranın böylesine tehlikeli olduğunun kimse farkında değil mi? Defalarca söyledik gelin burada kazalar oluyor bu yol da sıkıntı var diye ama dinleyen olmadı. Burada önlem olmadığı için kaç kişi trafik kazasında yaşamını yitirdi. Onlardan da mı yetkililer ders çıkartmadı?" diyerek tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli Sabah yazınca Büyükşehir uyanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN