Ekspertİz güven verİr

Acil Oto Ekspertiz'in kurucusu Murat Gülseven, ikinci el araç alanların sonradan pişman olmamaları için ekspertiz yaptırması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Ekspertİz güven verİr
Aydın ve İzmir'de ekspertiz hizmeti sunan Acil Oto Ekspertiz, franchiselarla büyümeyi hedefliyor. İki yıldır sektörün içerisinde bulunduklarını, yaklaşık bir yıldır da Acil Oto olarak hizmet sunduklarını belirten firma sahibi Murat Gülseven, 2. el araç alırken dikkat edilmesi gereken detayları sıraladı. 2. el otomobil almak, ekonomik olduğu kadar riskli de bir alışveriş olduğuna dikkat çeken Gülseven, "Çok iyi araştırılmalı ve net karar verilmelidir. Sabırlı ve dikkatli olunmalıdır. Mutlaka marka model ve otomobilin özellikleri net olarak belirlenmelidir. Bu otomobil hususi mi kullanılacak, yoksa ticari gelir elde etmek için mi kullanılacak, soruları oldukça önemlidir. Yıl içerisinde çok uzun kilometreler yapmayacaksanız illaki dizel diye tutturmanıza gerek yok. Benzinli bir araçta tercih edebilirsiniz. Fakat ticari faaliyet için çok uzun kilometreler yapılacaksa uzun yolda ekonomik olması sebebiyle dizel bir araç tercih etmeniz doğru olabilir" dedi.

İYİBAKIM AZ MASRAF
Bakımları zamanında iyi yapılmamış bir dizel aracın çıkarabileceği arızaların maliyetinin yüksek olacağını vurgulayan Gülseven, şöyle devam etti, "Günümüzde üretilen hemen hemen tüm dizel araçlar, turbo intercooler ve yeni nesil yakıt enjektör sistemine sahip motorlarla üretilirler. Bu sistemlerin yıpranmış olması durumunda motorunu ellemeseniz dahi benzinli bir aracın motorunu sıfırlamak kadar maliyet çıkarırlar. Rakam olarak belirtirsek bu günün şartlarında marka ve modele göre turbo ve enjektör sisteminin yenilenmesi 2 bin lira ile 7 bin lira arasında değişebilir. Lüx sınıfta bu maliyet daha da yükselebilir. Bu rakamlarla benzinli bir motoru rahatça yenileyebilirsiniz. Bu sebeplede 2. el otomobil piyasasında yüksek kilometreli araçlar daha çok benzinli araçlardan tercih edilir. Dizeller kadar masrafları olmaz çünkü." 2. el araç alırken sonradan pişman olmamak için mutlaka ekspertiz yapılması gerektiğini söyleyen Gülseven, "Dileğimiz emeğinizin ve bütçenizin karşılığı olan aracı almanızdır. Bu konuda da Ege Bölgesi'ndeki 3 şubemizle sektörün lideri olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Aydın'da bir, İzmir'de iki şubemizle siz vatandaşlarımıza doğru ve tarafsız ekspertiz hizmeti sunmak amacıyla haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekspertİz güven verİr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN