Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Delican'dan Osmanlıca çağrısı

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Başkan Delican'dan Osmanlıca çağrısı

Bülent Delican, Osmanlıca kursunu kapatma kararı alan Başkan Sema Pekdaş'a çağrıda bulundu. Pekdaş'ın verdiği sözü tutmasını isteyen Delican, "İl Başkanı olarak kursa ilk ben katılacağım" dedi

AK Parti İzmir'de ilçe kongreleri Aliağa ve Foça'dan sonra Bayraklı ile devam etti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla Bayraklı Havuz Düğün Salonu'nda gerçekleşen kongrede İl Başkanı Delican, AK Parti Büyükşehir Grup Başkanvekili Bilal Doğan, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. Kongreler coşku içerisinde gerçekleşirken Bülent Delican, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a hazırlıklarını tamamlayıp açmaya hazırlandığı ancak Milli Eğitim şurasından çıkan 'Osmanlıca zorunlu ders olarak okutulsun' önerisi üzerine kapatmaya karar verdiği Osmanlıca kursu için çağrıda bulundu. Kongrede konuşan İl Başkanı Bülent Delican, "Bayraklı'daki bu coşkuyu görünce 2019'da Bayraklı'nın artık AK Parti yönetimine geçeceğini şimdiden görür gibi oldum. Bu pazar gününde ailenizi bırakıp Bayraklı'nın geleceğine sahip çıkan her kardeşime teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başladı. İzmir'de çok büyük mahalle baskısı olduğunu söyleyen Delican, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a yüklendi; "Bunun en yeni örneğini geçtiğimiz günlerde Konak'ta yaşadık. Konak Belediye Başkanı Osmanlıca kursu açtı. Ancak Cumhurbaşkanımız okullarda bu dersin okutulacağını söylediği zaman kuru kapattı. Kendisine seslendik. Madem bu kursu açtın devam ettir. Ancak bize cevap vermedi. Çağrımızı yineledik; Bu kursu açın il başkanı olarak ilk önce ben katılacağım. O kadar büyük baskı içindeler ki yapacakları işten bile vazgeçiyorlar. Bizim gibi ilerici insanlar söyledi diye bir kursu kapatacak kadar geri kafalılar. Ne yürek var ne irade var. Buradan yineliyorum; Sayın Sema Pekdaş gel aldığın kararın arkasında dur ve o kursu aç. Eğer vatandaşın isteği üzerine o kursu açtıysan kutuplaşmaya izin verme o kursu aç" şeklinde konuştu.

"CHP İKTİDAR OLAMAZ"
CHP için 'Baas' benzetmesi yapan Bakan Yılmaz ise, "CHP iktidar olamaz. Başarı çıtası olsa olsa yüzde 30'dur. Birçok yerden milletvekili çıkaramayan, halktan oy alamayan parti iktidar olur mu? Olmaz. İktidar olamayacak partiye oy verilir mi? Yazık değil mi bu milletten oy istiyorsun. Millet sana sen benim için çivi çakamazsın, hizmet yapamazsın diyor. Bunları hem CHP hem MHP için söylüyorum" şeklinde konuştu. İlçe kongrelerinin devam ettiği AK Parti'de, üç ilçede de mevcut başkanlarla yola devam edilirken, Bayraklı'da Yakup Gülcan, Aliağa'da Yaşar Akbulut, Foça'da Kadir Özgirgin yeniden ilçe başkanı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Delican'dan Osmanlıca çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN