Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlıca kursunun ilk kursiyeri Delican

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Osmanlıca kursunun ilk kursiyeri Delican

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın düzenlemekten vazgeçtiği Osmanlıca kursunu AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım üstlendi. İl Başkanı Bülent Delican da kursa katılacak

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Osmanlıca kursu açmak isteyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın mahalle baskısı yüzünden geri adım attığını, bu nedenle teykilat olarak kendilerinin bu görevi üstlendiğini bildirdi. Yıldırım, Osmanlıca kursu açtıklarını, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican'ın ilk kursiyerleri olacağını belirterek "Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı da kursumuza davet ediyoruz" dedi. Halk Eğitim Merkezi ile ortak program yapmak için çalışmalara başladıklarını prosedürün tamamlandığını belirten Yıldırım, Başkan Pekdaş'ın sağlam durmasını, dayatmalara ve siyasi etkilere karşı gelmesini beklediklerini söyledi.

ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK
Osmanlıcanın çok önemli bir medeniyetin kapılarını açtığını, bu kurs sayesinde kursiyerlerin geçmişini daha yakından tanıma imkanı bulacağını vurgulayan Yıldırım, "Sayın İl Başkanımız Bülent Delican'ın Sema Hanım'a kursu aç ben de geleyim teklifi vardı. Sema Hanım yerine kursu biz açtık ve ilk kursiyerimiz de İl Başkanımız Bülent Delican olacak" diye konuştu. Konak'ın yeni Başkanı Temel Yıldırım ayrıca kursa kayıt yaptırmak isteyenlerin Pazartesi günleri 15.00 ile 17.00, Perşembe günleri de 17.00 ile 19.00 saatleri arasında başvuruda bulunabileceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlıca kursunun ilk kursiyeri Delican
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN