Kocaoğlu'na 'köstek değil destek ol' çağrısı

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Kocaoğlu'na 'köstek değil destek ol' çağrısı

Karşıyakalı taraftarların istedikleri stada artık engel olunmaması gerektiğini belirten Bilal Doğan, sürecin hızlı işlemesi için Aziz Kocaoğlu'nu, bu talepleri dikkate almaya davet etti

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, partisinin meclis üyeleri adına yaptığı açıklamada, taraftarların çok istediği Karşıyaka Stadı'nın inşasına biran önce başlanabilmesi için Başkan Aziz Kocaoğlu'nun engellemelerden vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi. Yaklaşık 70 milyon liraya mal olacak stadın ihalesinin yapıldığına ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce açılan davalar nedeniyle inşaata başlanamadığına dikkat çeken Doğan, Karşıyaka Stadı ve Sosyal Tesisleri inşaatına 3 farklı dava açıldığını, bu engelleme çabalarının süreci olumsuz etkilediğini anlattı. Doğan, stat için 15 bin imza toplayan Karşıyaka taraftarlarının üzerlerine düşeni yaptığını, İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım, Hamza Dağ, Aydın Şengül ve diğer milletvekillerinin konunun yakın takipçisi olarak Gençlik ve Spor Bakanıyla görüştüklerini belirtti. Bilal Doğan, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun ise Çiğli'de garaj yapılması amacıyla tahsisli alana stat inşasını gündeme getirdiğini, işi bürokrasiye atıp, düzenlemeleri de zaman yayarak konuyu "savsakladığını ve topu taca atarak stat yapımını bir bilinmezlik içerisine soktuğunu" savundu.

İZMİR KAYBEDİYOR
Yalı'ya yapılacak stadın ağır borç yükü altındaki Karşıyaka Spor Kulübü'ne yılda 8-10 milyon lira gelir sağlayacağının öngörüldüğünü dile getiren Doğan, şöyle devam etti: "Ancak görüyoruz ki stadın yapımı Kocaoğlu tarafından açılan davalarla engellenmekte. Burada her ne kadar hükümetin bir icraatı engellenmek istense de başta KSK'liler olmak üzere bütün İzmirlilere zarar verilmektedir. Bütün İzmirlilerin bildiği gibi planda da stat olarak görülen Yalı'daki arazinin ihalesi zaten yapılmıştır. Makul olan, stadın Yalı'da yapılmasıdır. Buradan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Aziz Kocaoğlu'na sesleniyoruz. Gelin bu stadın önündeki engelleri kaldırın. Taraftarların sesine kulak verin. İzmir'i bu belirsizlikten kurtarın. İzmirlinin stadına kavuşmasına artık engel olmayın. Kaybeden İzmir oluyor. Avrupa'da da buna benzer birçok stat var. Bu statlar çevreye ekonomik ve sosyal anlamda çok ciddi katkılar koymaktadır. Karşıyaka taraftarı da kendi stadının burada yapılmasını istemektedir. Aziz Kocaoğlu bugüne kadar algı politikasıyla siyaset üretmektedir. Buna artık yeter diyoruz. İzmir bu uyutmaları hak etmemektedir. Sayın Kocaoğlu Yalıda stada köstek olma destek ol..."

BİNALİ YILDIRIM GELİYOR
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, saat 13.00'de Karşıyaka Stadı'nda, Karşıyaka Heyetiyle bir araya gelecek. Yıldırım,Yalı'da yapımı planlanan stadın yerinde incelemeler yaparak, temaslarda bulunacak. Gaziemir ve Buca ilçe kongrelerinde de partililerle buluşacak olan Yıldırım'ın, yarın da Selçuk ve Karabağlar ilçe kongrelerine katılması bekleniyor. Eski kulüp başkanları ve üyelerden oluşan Karşıyaka Heyeti ile Ankara'da görüşen Yıldırım, "Bir takım yerel engellerden dolayı süreç uzadı. İzmirlilerin ve Karşıyakalıların iradesi bu stadın mevcut yerine yapılması noktasında. Biz de üzerimize düşeni yerine getirdik ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" şeklinde konuşmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'na 'köstek değil destek ol' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN