Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'tan 'e stat ve tünel projesi

Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Atatürk Stadı'nın yenilenmesi ve kent içi geçiş yollarının büyük bölümünün tünelle yerin altına alınmasını öngören projelerini açıkladı

Giriş Tarihi: 7.1.2015
Demirtaş'tan İzmir'e stat ve tünel projesi
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 'deki stat sorununun çözümü için Atatürk Stadı'nın yenilenmesi ve şehir içi trafik sorununa çözüm için de tünel geçişi projeleri hazırladıklarını bildirdi. Demirtaş, Oda tarafından hazırlanan "İzmir Atatürk Stadyumu" ve "İzmir Kıyı Kesimi ve Kent Merkezi Tünelleri" öneri projelerini bir basın toplantısıyla açıkladı. Alsancak Stadı'nın yerinde güçlendirilerek korunması, Atatürk Stadı'nın ise yenilenmesi gerektiğini ifade eden Demirtaş, atletizm sahasının stadyumdan çıkarılması, tribünlerin sahaya yaklaştırılması, tribünlerin üzerinin kapatılarak seyirci kapasitesinin 70 binin üstüne çıkarılmasını önerdiklerini ifade etti.

STAT AYIBINI KALDIRACAK
Demirtaş, "Bu projeyi, İzmir'deki stat ayıbını ortadan kaldıracak, 1 yıl içinde dahi gerçekleştirilebilecek, çok büyük maliyeti olmayan bir proje olarak kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Projemizi cumhurbaşkanı, başbakan ve ilgili bakanlara da göndereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüştük. Projeyi inceleyeceğini söyledi" dedi. Alsancak Stadı konusunda da İzmirli müteahhitlerin ücret almadan tribün yenilemesini isteyen Demirtaş, bunun 4 ay gibi bir sürede tamamlanabileceğini söyledi. "İzmir Kıyı Kesimi ve Kent Merkezi Tünelleri Projesi" kapsamında kent merkezindeki geçişlerin önemli bölümünü tünellerle yer altına almayı öngördüklerini anlatan Demirtaş, ilk etapta Kordonboyu - Mustafakemal Sahil Bulvarı arasındaki 7,4 kilometrelik güzergahta 3 gidiş 3 geliş olmak üzere batırma tüp tünel yapılmasını, sahil bulvarının yayalaştırılmasını, yeşillendirilmesini ve taşıt olarak sadece tramvay çalışacak şekilde düzenlenmesini öngördüklerini ifade etti. Ulaşım sorunu çözüme kavuşurken, halkın da denizle buluşacağını anlatan Demirtaş, Proje öngörülerinin seçimle ilişkilendirilmesinin yanlış olacağını ifade ederek, "Tüm siyasi partilere eşit mesafede duruyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan İzmir'e stat ve tünel projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN