Gelinlik fuarı açıldı

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Gelinlik fuarı açıldı

Avrupa'nın en büyük fuarı olan Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Kültürpark'ta 9. kez kapılarını dünyaya açtı. 3 gün açık olacak fuara, 17'si yabancı olmak üzere 174 firma katıldı

Dünyadan ve Türkiye'den sektör temsilcilerini buluşturan IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 9. kez kapılarını açtı. Alanında Avrupa'nın en büyük, Türkiye'nin ilk ve tek Uluslararası Fuarlar Birliği'ne (UFI) üye olan fuarı, Kültürpark 5 No'lu Hol'de açıldı. 17'si yabancı olmak üzere 174 firmanın yer aldığı fuarın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir fuarcılığının alanı 5 kat büyüdüğüne göre, önümüzdeki iki-üç yıl içinde fuarcılık sektörü de kentte en az 5 kat büyüyecektir. Hedef budur" diye konuştu. Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Mukadder Özden ise, fuarın her yıl katılım oranları ve kalitesiyle çıtasını daha iyi bir noktaya taşıdığını, önümüzdeki yıllarda da aynı performansı sürdürmek için çalışacaklarını söyledi. Açılış konuşmalarının ardından "İpek Yolu" temalı 6. Gelinlik Tasarım Yarışması düzenlendi. 240 katılımcının arasından finale kalan 15 tasarımın sergilendiği mini defile izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Jüri üyelerinin değerlendirmesinden sonra, birinciliğe DEÜ'den Taner Tabaklı, ikinciliğe İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü mezunu Elif Özkan, üçüncülüğe İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi Neslihan Biri layık görüldü. Birinci olan Taner Tabaklı, ödülünü ve 10 bin liralık çekini Başkan Aziz Kocaoğlu'nun elinden aldı.

KUTOĞLU'NDAN GÖRSEL ŞÖLEN
Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu'nun İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'nın gala defilesine prensesler damga vurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen If Wedding Fashion gala defilesi, modacı Atıl Kutoğlu tarafından gerçekleştirildi. Defilede Yüksel Ak, Özge Ulusoy, Merve Büyüksaraç, Elif Ece Uzun, yabancı mankenler ve Rönesans Ajans modelleri görev aldı. Kutoğlu'nun koleksiyonunu izlemeye gelenler arasında 31. Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecit'in torununun torunu Prenses Nilüfer Sultan da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelinlik fuarı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN