CHP'de ruh yok ruh çağırın

Giriş Tarihi: 6.2.2015
CHP'de ruh yok ruh çağırın

'de CHP'nin eski il başkanları toplantısına Kemal Karataş'ın "CHP'nin ruhu yok" şeklindeki sözleri damga vurdu. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da adliyede açıklama yaptığı sırada eski bir partili tarafından protesto edildi

CHP İl Başkanı Bedri Serter eski il başkanlarıyla bir araya geldi. İl binasında yapılan toplantıya CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, eski il başkanları Ali Engin, Tacettin Bayır, Rıfat Nalbantoğlu, Selçuk Ayhan, Bülent Baratalı, Ekrem Bulgun, Osman Özgüven, Ali Rıza Bodur, Alaattin Yüksel, Hilmi Değirmenci, Feridun Gökhan, Sedat Akman, Kemal Karataş katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP'nin milletvekili aday belirleme yönteminin 15 Şubat'taki PM'de belli olacağını ifade ederek "Partimiz ilk defa bu kadar erken bir tarihte yöntemi belirleyecek. Tüzüğümüz açık. Önseçim olacağı yazıyor. Adaylarının yüzde 15'i merkez yoklaması yüzde 85'i de ön seçimle belirlenecek" dedi.

HEPSİ HİKAYE OLUR
İl
başkanlarının tek tek söz alarak değerlendirmede bulunduğu toplantıda eski il başkanlarından Kemal Karataş'ın sözleri dikkat çekti. Karataş, "Sandık yapılanmaları, üye çalışmaları, ön seçim gibi tartışmalar partide enerjiyi götürüyor. Bu konuda ciddi bir sıkıntı var. Konuların iyi değerlendirilmesi yazım. Ne yazık ki ruh yok. Ruh çağırın. Bu ruhu çağırmazsanız durum kötüye gider. Partinin ayağa kalkması, toparlanması gerekiyor. Başarısızlık ensenizde. Ruh ve heyecan yoksa bu anlatılanların hepsi hikaye olur" diye konuştu. Eski il başkanlarından Ekrem Bulgun da, İzmir'de HDP'nin yakından takip edilmesini istedi. Seçimde HDP'nin CHP için büyük tehlike olacağını ve oyların o partiye kayabileceğini anlatan Bulgun, seçmene doğru argümanlarla gidilmesi gerektiğini dile getirdi.

TEZCAN'A PROTESTO

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ege Üniversitesi'nde başörtülü öğrencileri takip ederek fotoğraflarını çeken ve öğrencilerin şikayeti üzerine "öğrenim özgürlüğünü engellediği" gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Prof. Rennan Pekünlü'nün aynı gerekçeyle yargılandığı bir başka davayı takip etti. Pekünlü'ye destek olmak amacıyla davayı izleyen Tezcan, İzmir Adliyesi önünde açıklama yaptığı sırada eski bir CHP'li tarafından protesto edildi. CHP İzmir İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu tarafından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla partiden ihraç edilen Prof. Dr. Kayhan Kantarlı, Tezcan'a "Sizin burada konuşmaya hakkınız yok" diye bağırdı. Gerginliğin ardından Tezcan konuşmasını tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de ruh yok ruh çağırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN